Client Senkronizasyon Güncellemesi - (FPS)

Topic created · 7 İleti · 1910 Bakış
 • Son dönemde oyuncuların testleri ve geri bildirimleri üzerine sunucuda yapılan bir kaç güncelleme ve bakım ile ilgili bilgilendirme yapmamız gerekiyor.

  Oyuncuların gönderdiği videolar ve bizim yaptığımız testlerin sonucunda sunucu arayüzü ile clientler arası ilişkilendirme konusunda bazı noktalarda senkronizasyon problemi yaşandığını gördük. Bu durumun çözümü için birden fazla şekilde testlerimize kendi içimizde devam ediyoruz ne var ki bunun oyuncuya yansıyan tarafı maalesef oyun kalitesini düşüren bir şekilde cereyan ediyor.

  Bu nedenle kısa bir süreliğine sunucudan kendi üretimimiz olan FPS'i kapatarak devam etmemiz gerekiyor. Bir kaç güncellemeden sonra tekrar normale dönecek şekilde ayarlanmış olan FPS ile ilgili bilgiyi yine forumlarımız ve Discord aracılığıyla sizlerle paylaşacağız. Güncellemenin ne zaman yapılacağını yine bu konu altından öğrenebileceksiniz.

 • Bu gece saat 00:00'da yapılacak zorunlu güncellemeden sonra sunucudaki FPS ayarları bir süre tamamiyle kapanacaktır. Test süreçleri ve yenileme çalışmaları tamamlanıncaya kadar FPS kullanımda olmayacak ve güncellemelerden sonra tekrar aktif hale getirilecektir. Güncellemelerin ve yenilemenin ne zaman tamamlanacağını yine bu konu altından öğrenebileceksiniz.

 • Sunucuya bağlanabilmeniz için connectoru tamamen kapatarak (saat simgesinin oradan) tekrar açarak güncelleme yapmanız gerekmektedir.

 • NonFPS client ile alakalı performans güncellemesi yapılacaktır. Client ile sunucu arasındaki senkronizasyon ile alakalı yapılacak bu iyileştirme çalışması saat 13:00'da gerçekleştirilecektir. Restart işleminden sonra sunucuya bağlanabilmeniz için connectorlerinizi tamamen kapatarak (saat simgesinin oradan) yeniden açmanız gerekmektedir.

 • Yarın saat 13:00'da NONFPS client için sürüm güncellemesi yapılacaktır. Güncelleme düz clientin performansı ve sunucu ile karşılıklı ilişkisi konusunda iyileştirme maksatlıdır.

 • Arcadia yine nelerle uğraşıyor yakında...

  1cf84f6d-9d63-432e-b5ce-80588c2715b2-image.png

 • Atlı haldeyken yürüme durumunda yaşanan diğer izleyen oyuncuların ekranlarındaki kare atlama görüntü hatası (orj client bug) fixlenmiştir. Bu durum neticesinde koşarken, kaçarken sakatlanma bonusu durumunda veya Always Run aç/kapa yaparak ekranda kare atlıyormuş gibi gözüken oyuncuları, connector güncellemeyi yapan arkadaşlar artık normal şekilde göreceklerdir.

  Güncellemeyi almak için connectorunuzu tamamen (saat simgesinin oradan) kapatıp açmanız yeterlidir.