Nu'jelm Kurtarma Operasyonu #1 - Tedarik

Topic created · 4 İleti · 138 Bakış
  • Nym, Cove Trading Co. muhurlu bir gunluk defterini yeni bir bildirim girmek icin acar.

"....
    https://forum.arcadiauo.com/topic/1268/sayı-15-kahraman-denizciler-aranıyor-etkinlik

Gerek gazetelerde olsun gerek Arcadia Yuksek Konsey Uyesi Medusa'nin kisisel yardim cagrilari olsun, isin ucunda iyi bir kar etme firsati dogdugundan, bu gorevi Cove Trading Co. olarak kabul ettik.

Amacimiz Nu'jelm sehrinin ileride olabilecek bir kurtulus cabasi icin Sosaria askerlerine ve halkina farkli malzemeleri tedarik edebilmekti. Bunun icin lonca uyelerinden cesitli farkli malzemeler toplandi, bunlar askerlerin erzaklarindan, at nallarina, iksirlerden, ok ve cesitli savas malzemelerinden olustu. Fakat talebin buyuklugu malzeme tedariginin saglanmasi suresini arttirdi ve Cove Trading Co. calisanlari 3 gun gece gunduz calisarak yaklasik 5 milyon altin degerinde malzemeyi hazirladi.

Lonca gemilerinden 2 tanesi gorev icin toplandi ve toplar ve gulleler dokturuldu. Bu gorev icin unlu denizci Evolet Iceblade ile bir anlasma imzaladik, kendisine yardimci olmak icin ise loncadan Ady adli savasci hanimefendi gonullu oldu. Ote yandan lonca disindan bir Cove'lu (isim olarak Carina Smyth) de bu goreve katilmaya karar verdi.

Sahsi gemim Yesil Ejderha ile konsey uyesi Medusa'yi tasimaya karar verip, diger gemiyi de yanimiza koruma alarak yola ciktik. Carina Smyth ise gemisiyle arkamizdan geldi. Medusa tasidigimiz yuklerden memnundu.

yukler.png

Yaklasik Occlo aciklarinda denizci durbunumu gordugumde karsimdaki manzara biraz can sikti. Barbarossa isimli meshur korsan flamalarini acmis benim gemime dogru ilerliyordu. Hemen Evolet'e haber verip manevra yaparak, arkadan gelen Caryna Smith'in gemisini Barbarossa icin yem etmek adina yelkenleri ayarladik.

Planladigimiz gerceklesti. Cove Trading Co. gemicilikteki basarisini bir kez daha gosterip dogru manevra ile korsani ekarte ederken arkadan gelip ticaret payimiza ortak olmaya calisan lonca disi bu kisilik Barbarossa'ya yem oldu. Barborassa askerleriyle isini cabuk bitirip arkamizdan takip etmeye basladigimizda da Evolet'e isaret verip yollari ayirmaya karar verdik. Yesil Ejderha Occlo aciklarindan kuzeye devam ederken Evolet'in gemisi Magnicia tarafina dogru yol aldi.

Bu sirada ise konsey uyesinin korkudan hangara saklandigi gormem de Sosaria gelecegi acisindan uzucu bir sahne oldu.

Medusa hangar.png

Arkama dondugumde gordugum manzara endise vericiydi. Barbarossa pes etmemisti. Balin tadini almis bir ayi gibi bize saldirmaya devam etti. Evolet ve Ady kendilerini malzemelerin cogunu tasiyan gemim icin feda edip Barbarossa ile inanilmaz bir kapismaya tutustular. Omzuma gelen sahinin verdigi haber hepimizi mutlu etti; Evolet ve Ady Barbarossa'yi maglup etmislerdi, ufak tefek kayiplara ulassalar da.

Yolculugun geri kalani sakin gecti. Medusa rotayi Moonglow'dan stratejik onemi biraz daha az olan Ice Isle'a cekti. Moonglow bir yerlesim limani oldugu icin saldirilara daha acikti; Ice Isle ise Medusa'nin tuccarlarinin mallari daha rahat toparlayip Moonglow'a denizlerin sakin oldugu zamanlarda ulastirabilme opsiyonunu tasiyordu. Biraz dusundukten sonra rotayi Ice Isle'a cevirdim ve ticareti basariyla tamamladim. Bu sirada omzuma inen bir baska sahin de Evolet'in bir diger stratejik merkez olan Magnicia'ya mallari tasidigini soyledi. Ice Isle'daki tuccarlardan eforlarimizin karsiligi olan 2.7 milyon altini cebe attik tabi.

ice isle.png

Daha sonra Moonglow limanlarinda olusabilecek burokratik sikintilari engellemek icin liman gorevlileriyle konustuk, ve Cove Trading Co. olarak Medusa'ya savasa dahil olmayacagimiz fakat savasanlarin malzemelerinin saglanabilmesinin isin ucunda yeterince altin varsa kolay oldugunu soyledim.

moonglow.png

Daha sonra Magnicia'daki limanlari kontrol etmeye gittim, ve oradan da elde edilen gelirleri toplayip Cove'a geri donduk.

Sonuc, ufak tefek kayiplar olsa da hem lonca disi bir tuccarin elimine edilerek tum karin Cove Trading Co. da kalmasiyla elde edilen basari, denizlerin korkulan korsani Barbarossa'ya tattirilmis bir yenilgi ve tabiki de elde edilen muazzam ganimet.

hazine.png

Gorusunse gore Sosaria'da savas devam ettikce bizim kasalarimiz dolmaya devam edecek.

Imza,
    Nym Artemisia.

• Savaşın tarafları değil onları takviye eden güçler her zaman bu işten karlı çıkmıştır. Cove Trading Co'dan bu iş için duygusal bir çaba beklemediğim açıktı. Kendilerini başarılı nakliye operasyonları için tebrik eder ve Sosaria Gazetesi fonundan ayırdığımız altınların bır kısmını söz verdiğim üzere ilgili kişilere vereceğimi duyururum. Yaşasın mazlum Nujelm halkı. Kurtuluş yakındır!

• @Nym

Her ne kadar durumdan son dakika haberim olsa da oldukça keyifli bir takipti, yaptığım bir stratejik hata yüzünden gemim batmadan sadece ölmüş olsam da ikigrminizi egale edebildim.Unutmayın gemim hala batmadı ve her yelken açışınızda peşinizde olacağımdan şüpheniz olmasın. 🌪🌊⛵

• @Barbarossa Bekliyoruz.

[Benim toplarim bozuldugu icin karsilik veremedim, cannon gump'u kayboldugu icin kaldirip koyamadim da bi garip seyler oldu o eventte :)]