Store Kullanımının Önemi (Çok Önemli)

Topic created · 2 İleti · 574 Bakış
 • Çoğu oyuncu klasik uo argümanlarıyla yaklaştığı Arcadia UO bünyesinde maalesef alışkanlıklarını bir kenara atmadan oynamaya devam ediyor ve bunun zararınıda en çok yine o eski alışkanlıklarından görmeye devam ediyor.

  Arcadia UO bünyesinde kullanılan store bu sunucuyu benzersiz yapan en büyük özelliklerden birisi. Store kültürünü zorunlu şekilde sizlere kazandırmamız gerektiğini ve bunun çok büyük nedenleri olduğunu hatırlamama lütfen izin verin.

  Neden store kullanmamız gerekir?

  1_ store sizin en büyük dayanağınız ve güvenceniz herşeyiniz silinse karakterleriniz yok olsa dahi storelarınız asla silinmez. Bundan 10 yıl sonra oyuna girdiğinizde karakterlerinizi bulamasanız dahi ilk açtığınız karakter ile 10 yıl önce bıraktığınız store'a eksiksiz şekilde ulaşabilirsiniz. İşte bu yüzden lütfen eşyalarınızı evinizde istiflemeyin store'a koyun.

  2_ store sizi düzensiz ve kalabalık banka yapılarından ve ne neredeydi diye düşünmekten kurtarır çünkü basittir kullanımı kolaydır ve yeri bellidir. İşte bu yüzden lütfen eşyalarınızı evinizde istiflemeyin store'a koyun.

  3_ store kültürü Arcadia'da bir zorundalık çünkü önümüzdeki her 3 ayda 1 kez store'a doldurulabilen herşey dünya üstünden silinerek sunucudaki boş eşya yoğunluğu temizlenir. Böylece hem sunucu hem sizlerin boş eşya yükleri sistemi ağırlaştırmaz ve hep güncel tutar. İşte bu yüzden lütfen eşyalarınızı evinizde istiflemeyin store'a koyun.

  World Wipe ve Temiz Arcadia nedir?

  Sunucu açıldığından bu güne geçen sürede binlerce oyuncunun sağa sola oraya buraya istiflemek amacıyla doldurduğu bir sürü eşyası kiminin oyuna girmemesi kiminin kendi hatası yüzünden silindi silinmeye devam ediyor. Ancak unutmayın store asla silinmez kaybolmaz ve yok olmaz durumdadır. Her 3 ayda bir Arcadia UO dünyası store'a koyulabilen tüm eşyaları otomatik olarak siler. Bu durum otomatik bir şekilde kendi kendine çalışan bir yapıdır ve store'a koyulabilmesine rağmen kullanıcının karınca gibi sağa sola istiflediği ancak boşu boşuna sistemde ağırlık yapan tüm eşyaları kendi kendine dünya üstünden silmeye yarar.

  Store kullan kültürünün en büyük önemi yine sizlerin emeklerini korumak ve böylece oyunu bırakıp gitseniz dahi ilk paragrafta belirtildiği gibi herşeyiniz silinse dahi store'unuzun silinmemesi garantisiyle herşeyinizi güvence altına alabilmektir.

  Lütfen 10/08/2020 tarihine kadar Store'a koyulabilen herşeyi "genelde sorulan soru şu (setlerimiz silinecekmi silahlarımız silinecekmi vb.) bank yazdığınızda o panele koyulabilen ne varsa set silah armor ve craft reg vb. ekranda gözüken tüm eşya canlı silah herşeyinizi lütfen store'a istifleyiniz böylece eşyalarınız silinmez sizlerde kayba uğramazsınız. 10/08/2020 tarihinde gece yarısı saat 23:59'da sistem otomatik olarak store'a koyulabilen herşeyi sistemden kendi kendine silecektir.

  İşte bu yüzden lütfen eşyalarınızı evinizde istiflemeyin store'a koyun.

 • Store için wipe sürecinin nasıl işlediği konusunda aklınızda soru kalmaması için durumu açıklayayım.

  1_ bu işten etkilenecek her eşya store içerisine konulabilenlerle sınırlı yani store içerisine konulmamış at ot silah zırh set craft malzmeleri vs ne varsa bundan etkilenecekler ancak;

  diyelim eşyanız vendorda fiyatlandırılmış ve liste içerisinde yeri var o zaman bu durumdan muaf oluyorlar
  diyelim eşyanız bir kasa ve evinizde engel oluşturması amacıyla yere sabitlenmiş bu kasalar evin bir parçası olduğu için duracaklar
  diyelim kasanız güvenli ve evde duruyor içindede eşyalar var yine bu kasa silinmez ancak store a konulabilen ve bu kasa içinde duran eşyalarınız yine gidecekler çünkü amaç zaten store kullanımını yaygınlaştırmak.

  evde store açamıyoruz diyenler için en son güncellemede 15günlük genel kullanım maksatlı (yani evin dostu ve ortağınıda kapsayacak) store eklentisi markette banka eklentileri bölümünde bulunuyor.

  bir şekilde sizin ticaretinize dahil olmuş hiç bir store eşyası silinmez ancak bir şekilde store a konmamış ve oyunculardan muaf erişemeyecekleri yerde tutulan herşey bu durumdan etkilenir ve sistem tarafından store'a koyulmamış olarak görüldüğü için silinir. Bunun amacı oyunda bir şekilde düzeni sağlamak hem boş ve kullanılmayan eşyaları sistemden kaldırmak hemde sunucu performansını hep aynı kalitede tutabilmek. zaten aktif oynayanı etkilemeyecek bir durum bu. sırf laf olsun diye karakter açıp 2-3 oynadıktan sonra giden oyuncuların ölü ve hiç bir aktivitesi olmayan karakterlerinde tutulan boş yüklerin temizlenmesi hem sizin oyun kalitenizi yükseltecek hem bizim iş yükümüzü azaltacaktır.