yeni bilgisayarın ısınma problemi

Topic created · 35 İleti · 454 Bakış
  • 1-2 günlük bilgisayar grafikleri zorlamayacak oyunda bile ısınıyor. neden kaynaklı olabilir. muhtemelen ben bir şeyleri atlıyorum windows güncellemesini yaptım ekran kartında sorun yok o da tamam.

pc: msi gf63 i5 10scsr

• @osguducu Selam bilgisayarin YÜKSEK PERFORMANS da çaliştirmayi denersen belki sorun çözülebilir

• Isınma derken kaç derece olduğunu bi söyleyebilir misin, malum yazda geldi onunda çok etkisi var.

• Genelde eğer windows'u normal 20 tl verip yüklettin isen sorun devam eder. Ama tabiki orjinal ise bilemiyorum. Genelde windows iyi bir şekilde yüklenmediğinden oluyor. Pc performansını alamıyorsun masa üstünde bile sana 80 cp gösteriyor sanki full çalışıyor gibi. Ekran açılmaları filan.

Eğer bunlarda sorun yok ise Ucuz bir fan al kullanmaya devam et.

• @osguducu bende laptop tan oynuyorum. Çok çabuk ısınıyordu 50 liraya bi fan aldım dandik bişi olmasına rağmen ısınma diye bir şey kalmadı.

• Yeni bilgisayarlarda genelde kendi ayarlanmış olarak OC li olarak geliyor. OC sini kapayıp çalıştırırsan 50 dereceyi geçmez. 50 derece çok diyorsan artık nerdeyse tüm sistemler 40-50 arası sabit çalışıyor. Masaüstü bilgisayarlarda bile 50 derece üstüne çıkmadıkça ekran kartı fanları devreye girmiyor. Sıcaklık değerlerini atabilirsen daha mantıklı bir bilgi sunabilir buradakiler bence.

• yani 2 günlük pc için fan almak bana saçma geliyor 2 yıllık olsa anlarım da. sıcaklığı oyun içinde ölmedim ama oyundan çıktığım digi 56-57 civarındaydı. windowsu tekrar kuracam bakalım düzelir diye umuyorum

• 56-57 dereceler oyun için çok ideal hatta az bile. Havalarıda işin içine katarsak pek seni rahatsız edicek dereceler değil bunlar, yinede istersen fan hızını arttır biraz rahatlatırsın.

• OpenHardwareMonitor die bi program var. sıcaklık bilgilerini gösteriyor işlemci ekran kartı vb şeylerin. bunun ile bakıp buraya ekran görüntüsü paylaşırsan daha yardımcı oluruz. ben OCsi açık olduğu ve OC li olduğu için işlemcinin 55-56 derecelerde gezdiğini düşünüyorum. ekran kartı için ise 50-55 normal bir rakam.

• sayılar ideal dese de pc öyle demiyor 🙂 çok fazla ısınma var akşam oyunda ısınmaya bakıcam.