Sayı 20 / Savaş Çanları Çalıyor! (özel sayı)

Topic created · 22 İleti · 258 Bakış
 • Sevgili okurlar, bugün Sosaria'da gerginliğe neden olan Valor Adası ve Minoc-Vesper arasındaki savaş çanlarının seslerine kulak veriyoruz. Karşılıklı antlaşmalar neticesinde boş bırakılan ada, Minoclu Tüccarların kötü emelleri neticesinde ilhak edilmesi ve liman inşaatına başlanmasının bölgeye getirdiği huzursuzluğu ve savaş ihtimalini sizlere aktarıyoruz.

  vesp.png

  Sayı 20 / Savaş Çanları Çalıyor! (özel sayı)

  Savaş Çanları Çalıyor (2)-min.png

 • Acık denize baglantisi bile olmayan bir ada icin (ki ada ve etrafındaki su yollari incelendiginde adanin liman yapmaya elverissiz oldugu acikca goruluyor) savaş çanları çalınmasının altında başka nedenler aramak lazım. Minoc ve Vesperli yurttaşların kanı bir hiç ugruna akıtılmamalı. Korkarım savaş lordları keselerini doldurmak icin yeni düzenbazlıklar içerisindeler...

 • @vanquisher, içinde söyledi: Sayı 20 / Savaş Çanları Çalıyor! (özel sayı)

  Acık denize baglantisi bile olmayan bir ada icin (ki ada ve etrafındaki su yollari incelendiginde adanin liman yapmaya elverissiz oldugu acikca goruluyor) savaş çanları çalınmasının altında başka nedenler aramak lazım. Minoc ve Vesperli yurttaşların kanı bir hiç ugruna akıtılmamalı. Korkarım savaş lordları keselerini doldurmak icin yeni düzenbazlıklar içerisindeler...

  Minoclu tüccarlar burada bir liman portu inşa ettirip madenleri burada yüklemeyi planlıyorlar. Bu sayede Vesper limanlarını kullanmayıp geçimini limandan sağlayan bu şehri yok etmeye çalışıyorlar.

 • Olası bir savaş durumunda kuzey batı komşumuz ve yıllardır ezilen minoc halkının yanında olacağımızın bilinmesini isteriz.

                                The King in the north.
 • @Robbie Coveliler biraz zaten şey gibi.. Minoc halkının yanındayız!

  HU HU HU!

 • Eger Vesper ve Minoc savascaksa, Cove tarafsiz kalacaktir.

 • @Konsomatris @Robbie Zalim Minoclu tüccarların safını tutmanız bizleri şaşırtmadı. İşçilerin emeklerini sömüren bu şehir yönetiminin kiralık katiller ile iş birliği içersinde olduğunu zaten biliyorduk. Bu mesajlarınız bu iddaayı destekler niteliktedir.

 • @Brandon Minoc halkı proleterdir. Cove halkı gibi lümpen ve komformist değildir.

 • Sevgili @Brandon sizin minoc şehri ve halkına bu kininiz nedendir? Yıllardır süregelen minoc halkı dünyanın ticaretinde kilit rol oynamakta. Siz emeği ile çalışan bu halka karşı var gücünüzle zengin kesmi savunuyorsunuz. Çabalarınız yersiz kalacaktır. Lütfen pis düşüncelerinizi minoc şehrinden uzak tutun.

 • Lümpen halklarda ne zamandan beri Özel Boya Kataloglarının 3.seviyeleri bulunuyor, minoc halkı proleter falan değildir. Minoc halkı tamamen başsız tavuk gibi ordan oraya koşuşturan ve bütün oyunlara alet olmaktan kendini alamayıp, aynı zamanda oksijene aç kalmış bir topluluktur. Cove = otonom piyade.