Forumları takip eden kimler var?

Topic created · 53 İleti · 431 Bakış
  • Selam arkadaşlar Gördüğüm kadarıyla forumlarda konuşanda aynı dinleyende aynı yanıt verende aynı. Acaba kimler var Lütfen herkes online olduğunu yazarmı. Kısaca "Bende buradayım" Diye teşekkürler.

• de ayrı ama sen bilirsin.

• @DecoTiw ben takipteyim surekli ozellikle mesai saatlerinde oyuna giremeyince bol bol forum bakiyorum. Ama serverda oldugu gibi forumdada online sayisi baya dustu sanirim..

Bu aksam 21.00 sulari 170 player var gittikce kan kaybediyor server ve cok uzuluyorum 😞

• Selamlar, buradayım.

Serverın kan kaybettiğini düşünmüyorum. Yaz aylarında UO oynayan kitle ciddi anlamda etkilenir ve insanlar covid-19 gibi bir bela varken bile pub&restaurantlar full. Kimisi de sokakta oturup, çekirdek çitliyor. : )

• Sevgili Ghan lütfen biraz gerçekçi yaklaş. 700 onlinelerdan 160 onlinelara düşen bir sunucudan bahsediyoruz hala kan kaybettiğini düşünmüyorum diyorsun. Moderasyon yetkin gözlerini mi kararttı anlamadım. Actionun devamlı içinde olarak bir player olarak net olarak kan kaybı etkisini gösteriyor. FPS gelmedikçe kusura bakmayın kan kaybı durmaz.

• Şu dakikadan sonra umarım fps kurtarıcı olur.

@Ghan Gözlemleyebildiğimiz veriler VS senin düşüncelerin. Pek kazanma ihtimalin yok gibi.

• @BabaGannus Ben sözümün arkasındayım ve yineliyorum. Serverın, kan kaybettiğini düşünmüyorum. Serverın ilk açıldığı gün ilk dakikasında sunucuya giren ve aktif halde oyunu oynayan biriyim. Serverın ilk yarım saatinden sonra bireyler bilgisayar başına 3 client açıp bağlanıyordu. Kimisi evinde bulundurduğu ek bilgisayarlarını da kullanıp 3 client daha dahil ediyordu.. İlk zamanlarda herkesin her karakteri kasma isteği ve çabası vardı. Bu zaman içerisinde azalmaya başladı gerek sistemlerin zorluğu gerek CP, hammadde sağlanamamasından ötürü. Şimdi player sayısına göz attığımızda 170 player görüyorsak, kimisi multi client'i aktif kullanıyor kimisi 2.clientini bile açmıyor.

Player sayısının düşmesine sebep olan diğer durumlar ise;

Mevsimsel player düşmesi, insanların hali-hazırda oynadıkları serverı 15-20 günlüğüne bırakıp, Arcadia nasılmış acaba nasıl deyip bağlanmaları ve zor geldiğinden ötürü oynadıkları servera geri dönmeleri. Fakat buranın da içeriğini, havasını takip ediyor olmaları. Kimisi karantina sürecinde boş olduğundan ötürü UO defterini tekrar açması sonrasında son bulduğunda da defteri tekrardan kapatması. Sistemlerin zor olması kimi oyuncuyu mutlu ettiği gibi kimisini de memnun etmemesi. İnsanların 2-3 saatlik zaman dilimi var ise kolay serverları tercih etmeleri. Bunlar herzaman yaşanabilecek klasik durumlar. (Covid-19 karantina süreci dışında).

Bu yüzden yineliyorum, serverın kan kaybettiği yok. Sadece kalıcı olacak insanlar burada oyun zevkine devam ediyor diğerleri ise 2-3 server arasında geziyor ve zamanını aktif olarak değerlendirmeye bakıyor. 170 player tekil ise küçümsememek gerekiyor sene 2020.

• Tekil değil işte sıkıntı orada.

• hazır nazır..

• @Ghan Serverın neresinde oynuyorsun merak ettim evden çıkmıyosun sanırım, bir dolaş istersen şöyle bir brit üç bacak falan bi gez toz etrafta insan yok, serverın kan kaybettiği ortada kan kaybetmesinin en büyük nedenlerinin de başında dik başlı ve kendi bildiğini okuyuculuk geliyor maalesef,