Birazda Gülelim..

Topic created · 5 İleti · 250 Bakış
  • Bir Hırsızın hikayesi ;

Serverin başı dedim ne kasayım ne kasayım hırsız kasayım. buldum bir arkadaş yanıma bindik gemiye. macro yapmışız o benden ben ondan çalıyoruz, bazen 7 saatte 0,1 gain aliyoruz bazen 15 dakika 0.3 velhasılkelam büyük bir sabırla hırsızlık yapacağımız günü iple cekiyoruz.

skillim 11 nci gunun gece 1 inde 100 oldu. arakdasımda benden 4 saat sonra 100 ledi. ama sorun vardı pk olmusduk çala çala. Gittik o beni ben onu kesiyoruz olmuyor, pk arakdasrımızı cagirdik onları kesiyoruz olmuyor, yapa yapa cara crim sonrasında mavi olduk...

Çok mutlu ve heyecanıydım. Kafamda şu vardı empty bottle bile gorsem cekecegim cantadan ufak ufak para kasacağım acayip bi istek var icimde, kelimeler le anlatma şansım yok.

Macroları hazırladım stealin basınca geliyor elime ne macro ama. Her neyse arakdasıma dedim açıl susam açıl brite gate açıl. saolsun brite gate açdı. içeri girdim gerile gerile bi oh dedim arkama yasladım..

Önüme gelen ilk kisinin paperdolunu acdım.... cantaya tıkladım acıldı. herif cantada 30 gubre 20 30 arası su regler para vs vs vs dolu.... Bendede farming var aha dedim belesden kasacagız 1 tur, basladım toplamaya icindekileri.. ama bankayıda açdım crim olup guard duserse diyealdıgımı bankaya atıyorum. hem caliyorum hem korkuyorum guards duscek diye anlatamam elim titriyor neredeyse. çal çal çal regler potlar gubreler turp havuc bitkiler ne varsa aldım... Crimde olmadım. banka karma karısık. Hepsini keseye koyayım dedim kese alcak para yok. birinden istesem muhabbet uzuzakda uzucak. En iysi diger charimda var ondan alayım dedim. Alt + Tab basdım diğer chara geçdim DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI...... İlk siftahı kendi hesabımımda yapmışım kendi kendimi soymuşum... 3 gun kimseden bisi calmadım o sinir bozuklugu ile..

Varsa bole yaşadığınız hoş durumlar bekliyorum arkadaşlar. Anılar anılar 🙂

• Birgün baktım birisinde Grandmaster Captain yazıyor off ne lan bu filan dedim. Direk yapıştım Tabiki eski üsül; Selam abi ayakları. Dedim bunu nasıl kastınız ne işe yarıyor. Dediki bu çok güzel bir yetenek bunu kasınca gemide uçuyorsun kimse sana yaklaşamıyor hazineler denizde çıkıyor filan, tamam dedim "abi =P" bende yapmak istiyorum.
    İlk önce skilli teachliyorsun dedi. Ben ise direk gm olmuş hayalleri kuruyorum. Hazineler gemiler ne rüya ne rüya anlatamam. Tamam dedim skill teach ettikten sonra gemi alacaksın gidip geleceksin, Nasıl yani dedim forward ile back mi yapacagım. Evet dedi tamam rüyaların gercek olmasına 1 gün kaldı. Başka varmı "Abi =P" dedim yok kardeşim bu kadar dedi.
    Tabi serverda korsanlık sistemini filan bilmiyorum var mı? yok mu? bilmeden denizlere açıldım dedim haritanın en köşesinden en alta 2 3 tur gitsem gm olacağım kesin. Akşam makroya bıraktım. Rüyalar gördük yine sabırsız bir şekilde pc açtım. Ölmüşüm gemi yok. Stuck cektim gitmiyor sayıyor sayıyor gitmiyor. Neyse hemen page attım kalabalık olmasına ragmen Yetkililer hemen geldi. Sen dedi sistem dışına çıkmışsın. O nasıl oluyor anlamadım. Res yok stun yok gmler birşey yapamıyor. Dediler hesabı sileceğiz Aha dedim gitti herşey :). Neyse hesabım silindi sonra aynı şekilde verdiler. Sailormanship skillini daha sonra kastım. Yani Hayaller Paris gerçekler britain mezarlık...

• Gün geçmiyor ki olaylar, olaylar...;

Günlerden ''Batık Gemi Macerası''

kafayı Cargo Bag (Değerli Valiz) Olayına takmış biri olarak büyük heves ve ümitlerle üşenmeden erinmeden 300 400 hazine açdım. içlerinden çıkartmış olduğum Submerged Treasure Map'lerim her bankayı açmamda bana bakıyorlardı. Birgün karar verdim açmalıyım, Cargo Bag (Değerli Valiz) çıkartmalıyım, dedim... 16 adet olmuştu Submerged Treasure Map'lerim. Yani 5 erden 3 party gidip batık gemi açabilecekdim. Çok mutluydum. Kimsenin olmayacağını düşündüğüm saat 5:30 sularında uyandım. Bir gözüm açık bir gözüm kapalı pc ye oturdum. Hemen yanıma büyük bir heyecanla 5 li Submerged Treasure Map'imi, Sailor Spyglass'ımı ve gemimi alarak yola koyuldum...

Denizde uzak bir casttle spota giderek o büyülü Sailor Spyglass'ıma tıkladım veeeeee Batık Gemi'nin yeri göründü.. Beni çağırıyordu Batık Gemi resmen yalvarıyordu gel beni aç diyordu. Hiç kırarmıyım onu forward forward son gaz gidiyordum. Bir baktım denizin ortasında bir adacık... Üstünde bir Varil. Gemiyi profosyonelce olmasada 2 asagı 3 yukarı 1 sağa 1 sola yanaştırdım.. Kapıyı açtım kapıdan çıktım ve işte o an... Varil bana ben varile, Varil bana ben varile bakıyorduk. İçimden Allah'ım bu varili yarattın yarattında beni neden yarattın dedim... Tıklamalıydım almalıydım o hazineyi, mausenin imlecini yanaştırdım Varile büyük bir serilikle iki kez sol Click Click dedim. '' Bu kasa Kilitli ne zorluyorsun '' dedi.......... Yanıma loockpick almamışdım :S hemen geri döndüm karaya gittim geldim hazine kaybolmuştu... Olsun acemilik dedim Yılmadım Yıkılmadım...

2 nci sefer icin bu sefer yanıma loockpick aldım kalan 10 Submerged Treasure Map imin 5 tanesini aldim gemimi kurdum ve gemide tekrar kontrol ettim loockpicklerim duruyormu diye duruyordu... Bu sefer işi garantiye almıştım... Tıkladım Sailor Spyglass'ıma Batık Gemi göründü. Artık o ilk heyecanım yokdu çünkü biliyordum nasıl bulunup, nasıl açılacağını... sakin sakin gittim, Batık Gemiyi buldum.. Güzelce sıfır yanaştım. Baktım Varile '' Eh be varil şimdi sen mi yamansın benmi '' dedim. F4 de lastobjeckt Lasttarget macrom vardı aslanlar gibi. Önce çantamdaki Loockpick'e çift tıkladım. Daha sonra büyük bir tecrübe ile Varil'e tıkladım. Yukarda bi bar göründü.. Bu bar varilin açılması için gerekli olan Loockpick tıklama barıydı. F4 e basılı tuttum elimi. O bar azalmaya başladı. Ama kafamda hiç ''Lookpick Kırılır'' yazmıyordu. O bar azaldı azaldı azaldı yarıya gelmeden sabit kaldı. Elim F4 e basılıydı halbuki. Ama bar inmiyordu aşağı. Dedim ki '' Hmm Script bu şekilde yazılmış. Demek ki zor açılcak ki korsanlara yakalanacak. Korsanlarda yolunu bu şekilde bulacak'' demeye kalmadan gözüm ekranın sol tarafına takıldı. ''Bunu açabilmek için gerekli malzemeni yok '' yazıyordu. Dünya bir kez daha başıma yıkılmıştı... Loockpick'i az almışım yanıma yetmemiş :S:S:S:S Gittim karaya geri geldim gene yok gene yok.. Gene kaybolmuştu Batık Gemi.

Artık son seferimdi son 5 Submerged Treasure Map'im kalmıştı. Aldım yanıma 100 tanede lookpick aldım gittim. bu sefer korkulan olmadı aslanlar gibi adım ve Sacred Hood'umu çıkarttım çok Şükür. Bunada Şükür..

Sevgili okuyucularımıza bir not: Yanınıza 100 tane lookpick almadan Batık Gemi aramaya çıkmayınız. Hayellerini çıktığınız sularda bırakmayınız 🙂

• Gemide -1 aü muhabbeti...
    Serverda günlerce fishing kasıyorum makroda filan gelen giden sos yok birde baktım sadece belirli yerlerde ve sadece ağ ile çıkabiliyormuş. Eee bende ağ bile yoktu. Tailor kastım sonra ağ yapmaya başladım çok az ağ yapmıştım çünkü aşırı derecede Craftpoint istiyordu. Neyse gemiye bindim gittim kendimce sote bir yere ağ atmaya başladım üzerime sol tarafta geçen "yell" den korsanların varılığını hissederek sessizce tek tek ağ atıyorum. Birinin bana yaklaştığını gördüm kıyıya doğru kürek çekmeye başladım gitmiyor "geminizde kurulu ağ var" diyor :S. Adam o kadar kolay bir şekilde beni öldürdü anlatamam. Yapma abi diyorum bir şeyler yok diyorum bugda kaldım yardım et gm gelsin sonra öldür beni dedim. Yok dedi herşeyin artık benimdir 2 tek 1 çift attı ben yattım. Sandığımı alıp gitti stuck page ne fayda acılarım ile geri sayım yapıyordu. Brite gidip yine bir gemi aldım yine denizlere gittim bu seferde 100 tane ağ attım neyseki bir sorun çıkmadı bir baktım -3 ag var gemide nedir bu derken yine page attım gitmiyor gemi. GElen giden olmadığı için hemen matematiksel işlemlerde yola çıktım. -3 ağ var ise bunu sıfır değerini elde etmek için 3 tane ağ atarsam gemiye gidebilme şansım olabilir diye düşünürken direk uyguladım. Ağları attım forward yazdım gemi hareket etmeye başladı yolda giderken balıklar kasaya düşüyor bende kıyıya gitmek için acele ediyordum. Balıkları kasayı boşalttım balıkları aldım gemiyi kaldırdım. Gemiyi kurdum yine -3 muhabbeti bir bug vardı ama giden benim ilk gemime olmuştu. Sonunda ölen öldü de düzelttiler.

• @DecoTiw, içinde söyledi: Birazda Gülelim..

nde ağ bile yoktu. Tailor kastım sonra ağ yapmaya başladım çok az ağ yapmıştım çünkü aşırı derecede Craftpoint istiyordu. Neyse gemiye bindim gittim kendimce sote bir yere ağ atmaya başladım üzerime sol tarafta geçen "yell" den korsanların varılığını hissederek sessizce tek tek ağ atıyorum. Birinin bana yaklaştığını gördüm kıyıya doğru kürek çekmey

KESİN BARBAROSSADIR SENİ KESEN 😭