ArcReactor Güncellemesi - (Sürüm Yükseltmesi)

Topic created · 3 İleti · 497 Bakış
 • w35t3.png

  Evet bir süredir üzerinde çalıştığımız yeni clientimiz ile ilgili artık sizlerle bilgi paylaşabiliriz. Yapılacak güncellemeler, gereksinimler, özellikler ile ilgili genel bir içeriktir.

  Client ile ilgili ayrıntıları ve kontrol şekilleriyle ilgili bilgilendirmeyi wiki linki üstünden alabilirsiniz ARCREACTOR WIKI. Arcadia UO şuana kadar olabildiğince oyun kalitesini yükseltmek amaçlı yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. FNA tabanlı ClassicUO alt yapısını yeniden derleyerek geliştirdiğimiz ve Arcadia'nın kendisine ait özelliklerini içinde barındırdığı bu yeni arayüz ile;

  • Değiştirilebilir FPS özelliği
   50e2bcf6-e49b-4a89-b74f-7f8311320ba0-image.png
  • Yüksek ve yine değiştirilebilir ekran çözünürlüğü
   540bdde0-ca05-4bab-9e69-95c6d83744d8-image.png
   alt metni
  • Çoklu ses kanal desteği ile adım seslerini sistemden ayıklama vb özellikler
   9193bc3e-f001-4b1f-95e3-0bae9cd9880a-image.png
  • Otonom UOLoop mekaniği
   3fed6a85-5af3-475e-bd55-ec9cc60aa617-image.png

  Uo için kullanılan makro programlarının artık yeni client ile çalışmıyor olması sebebiyle in game loop mekanizması eklenmiştir. Bu sayede 5 inputlu birden fazla makroyu aynı anda diğer makro programlarında yaptığınız gibi ayarlayabileceksiniz.

  • Stats özellikleriyle anlık "ping, latency" görebilme (sunucuya erişim hızınızı anlık takip edebilme)
   8c536a89-c15e-4c88-b506-5b44601cbfb3-image.png
  • Şifre kayıt özelliği
  • Oto login ile sunucu ismini görmeden direk karakter ekranına geçme yada seçili karakter ile direk bağlanma.
   80455be7-15d1-4993-b4b7-21b2678444c3-image.png
  • Aktif chat kontrolü ile yazı yazma yada klavye inputlarını direk kapatma ve sadece on-enter/off-enter ile yazı yazabilme seçeneği.
   8e864890-1439-4aec-a4b7-c202d2965d29-image.png
  • Journal kayıt ile geçmişe dönük yazı takibi yapabilme.
  • Aktif spell bar özelliği ile büyüleri kendi istediğiniz dizaynla yanyana yada dikey şekilde birleştirebilme
   bf42557e-d993-437f-b13a-9b82cfa4b123-image.png
  • Alt tuşuna basılı tutarak healtbar ve spellbarları birbirinden ayırabilme özelliği.
   cb38eaf2-c543-4e3b-9a9c-ce691d78e0c5-image.png

  gibi bir çok özelliği içinde barındıran bu arayüz ile size Arcadia Ultima Online dünyasını daha kaliteli bir şekilde oynayabilme imkanı tanımak istiyoruz.

  f874eaea-42f9-42a9-824d-fc3118ba3c2c-image.png

  Yapılacak yeni güncelleme ile 6x sürüm desteği devam ediyor olmasına rağmen bir kaç güncelleme sonunda tüm oyuncularımızın bu yeni alt yapıya geçmesini sağlayacağız. 6x teknoloji ve desteği bakımından çok atıl kalmanın yanı sıra her ne kadar bir çok şekilde hileyi engellesek dahi herkesin elinde sakıza döndüğü için güvenilirliğini yitirmiş, atıl bir client olarak anılmaktadır.

  Güncelleme içeriği yine otomatik olacak şekilde sistem tarafından sizlere verilecektir ancak bunu yapabilmeniz için öncelikle makinanıza .NetFramework 4.7.2 sürümünü bu link üstünden yüklemeniz gerekmektedir. NETFRAMEWORK 4.7.2 INDIRMEK ICIN TIKLAYINIZ.. Yeni client yapısı gereği minimum 64 bit işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir.

  Özellikle yüksek fps özelliği ve geniş açılı ekran desteği sizin makinanızın gücüyle sınırlıdır. Yani; düşük fps ile CPU kullanımız az, yüksek FPS ile cpu kullanımız yüksek olacaktır. Makinanızın yapısal gücüyle paralel şekilde çalışan bu yeni client ile alışkın olduğunuz client patlamalarının çok büyük oranda önüne geçilmiştir.

  Yeni clientin güncellemesinden sonra bir süre 6x ile devam edeceğimizi üst paragraflarda belirtmiştim. Buradaki amaç sizleri nasıl FPS kültürüne alıştırdıysak, yeni client ile oyun kültürünüzü değiştirmek ve yeni yapılabileceklere de alıştırmak. Özellikle 6x'in desteklemediği ancak yeni client ile yapılabilen bir çok özellik ile oyun yapısı çok daha ileri bir noktaya taşınacak. Size fikir vermesi açısından belirmek gerekirse; Evlerinizi, kalelelerinizi boyamak, gemilerinizi boyamak vb gibi daha önce 6x ile göremediğiniz bir çok yapı eklenecek.

  Güncelleme zamanı yine bu konu altından sizlerle paylaşılacaktır. Clientin son hali olmadığını oyuncuya verilen ilk sürüm olduğunu lütfen unutmayınız. Yapılacak güncelleme ile birlikte;

  • AtlasServer * AtlasClient
  • Singularity Server * ArcReactor Client
  • Arcadia Launcher ve 6x Client

  yapılarında da genel güncelleme olacaktır.

  6x ile ilgili kimler kullanabilecek? ve 6x'in bundan sonra sunucudaki hareket sahası ile ilgili bilgilendirme yapmamız gerekiyor;

  Bir süredir üzerinde çalıştığımız bu client ile ilgili ve 6x'in Arcadia üstündeki geleceği ile ilgili farklı zamanlarda bilgilendirme yaptım ve yapmaya devam ediyoruz. 6x maalesef atıl ve eski bir teknoloji olması yanısıra özellikle bir çok program tarafından da kullanım yoğunluğu sebebiyle hedef seçilmiş bir client olarak şuanda Türk UO piyasasında bolca kullanılmakta. Özellikle uzun süredir bir çok programın 6x üstüne yapışabilecek kabiliyette olması, ne kadar güncelleme yaparsak yapalım elimizdeki güvenlik ağını genişletmemizi engelliyor. Bu kapsamda 6x'in sunucu içerisinde kullanımı yeni sürümün başlamasıyla birlikte takip edilecek ve yaptırımlar yine hangi client ile bağlandığına göre oyuncuya yapılacak şekilde yeniden gözden geçirilecektir.

  • Genel olarak 6x'i sadece bilgisayar kapasitesi yetmeyen ve 32bit işletim sistemine bağlı oyuncuların takip edilerek ve yeni clientin makinasında gerçekten optimizasyon kaynaklı (eski makina) yeterli olmadığı durumlarda izin verilecektir.
  • Yeni clientin şuan için kullanım zorunluluğu yoktur, ancak özellikle bundan sonraki sürümlerde amaç giderek oyunu yeni clienti kullanmaya zorlayacak şekilde olmasıdır.
  • Oyuncular hakkında gelecek bildirimleri ve hangi client sürümünü kullanarak girdiklerinin takibini Arcadia UO gerekli durumlarda uygulanacak yaptırım için delil olarak kullanacaktır. Bu hakkı Arcadia UO saklı tutar.

  Kısa süre sonra yeni arayüz ile görüşmek üzere.

 • ArcReactor güncellemesi cumartesi öğleden sonra hazır olduğu an yapılacaktır bilginize.