Achievement Sistemi

Topic created · 4 İleti · 282 Bakış
 • Sistem şu an için sadece Craft ve PvM şeklinde aktiftir. Diğer kısımları da aktif edilecektir.
  

  Arcadia'da yaptığınız eşyalar, öldürdüğünüz npc ler sadece ufak bir aktivite değil, kapsamlı bir yapının parçasıdır. Peki bu yapı tam olarak nedir?

  Bir eşya yaptığınızda, bir yaratık öldürdüğünüzde, bir binek tamelediğinizde veya aksiyonda oyuncu öldürdüğünüzde, bu aktiviteler kayıt altına alınır ve uzun vadede size Achievement olarak ve çeşitli ödüller olarak geri döner.

  Sistem her oyuncuda default olarak kapalı gelmektedir. Peki açmak için ne yapılması gerekiyor? Öncelikle Help menüden Achieved butonuna tıklamanız gerekmekte.

  alt metni

  Achieved butonuna tıkladıktan sonra karşınıza alttaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekrandan "Achievement'i Aktifleştir" butonuna tıklayarak sistemi o karakter için aktif edebilirsiniz. Unutmayın, sistem karakter bazlı çalışmaktadır.

  alt metni

  Achievement sistemini istediğiniz karakter için aktifleştirdikten sonra gelişiminizi Help menüde her alan "Achieved" butonu üzerinden takip edebilirsiniz. Sistemi aktif ettikten sonra karşınıza alttaki gibi bir dialog gelecektir.

  alt metni

  İlk aşamada ekranınız boş olacak, fakat korkmayın çok kısa sürede ekranınız dolup taşacak 🙂
  Eşya craft ettikçe, NPC öldürdükçe, Tame yaptıkça (deaktif), PvP yaptıkça (deaktif) ve farklı şeylerle uğraştıkça menünüze takip edebileceğiniz farklı achievementlar eklenecektir.

  alt metni

  Her achievement ın 3 farklı seviyesi vardır. Ana dialogda npc lerin seviyeleri, isimleri ve mevcut seviyede ne kadar ilerleme kaydettiğiniz gösterilmektedir. Detay bilgisini görüntülemek için detayını görüntüleyeceğiniz Achievement ın resmine tıklamanız yeterlidir.

  alt metni

  Detay sekmesinde her bir seviye için yapmanız gereken miktarlar ve tamamladığınızda alacağınız ödül bilgisi yer almaktadır.

  Achievement ı tamamladığınızda ana menüde yer alan "Ödülü Al" butonu aktif olacaktır. Bu buton vasıtası ile o seviyeye ait olan ödülü alabilirsiniz.

  alt metni

  Ödülünüzü aldıktan sonra ana menüde yer alan takip sayfası güncellecektir. Eğer 3. seviyeyi tamamlamadıysanız bir sonraki aşamayı takip etmeye başlayacaksınız.

  alt metni

  Eğer ki o npc ye ait tüm seviyeleri tamamladıysanız ve ödülleri aldıysanız, dialog u açtığınızda o Achievement'ı tamamladığınızı gösteren bir checkbox ile karşılaşacaksınız.

  alt metni

  Bilmeniz gerekenler

  • Sistemi aktif etmeden öldürdüğünüz npc ler, yaptığınız eşyalar vs. kayıt altına alınmayacak ve sisteme yansımayacaktır.
  • Bir seviyeyi tamamladığınızda sıfırdan başlamazsınız, rakam kaldığı yerden devam eder.
  • Seviyeyi tamamladığınızda ödülü almasanız bile rakam artmaya devam eder. Ödülü alma konusunda bir sıkıntı yaşamamak adına bir sonraki seviyeyi tamamlamadan ödülü almanızda fayda vardır.
  • Unutmayın ki bu sistem herhangi bir görev sistemi değildir. Oyun içerisinde aktif olarak yaptığınız şeylerin karşılığında elde edeceğiniz bir başarım sistemidir. Bu başarımları elde etmek kolay olmayacaktır.
  • Yapılan her işlem karakter bazlıdır, başka bir karaktere aktarılması mümkün değildir!
  • Karakteriniz silindiğinde Achievementlarınız da karakteriniz ile birlikte silinir!

  1 ve 2. seviyelerdeki ödül havuzu genel olarak oyunda Craft edemediğiniz eşyalardan oluşmaktadır. Eşyaların görselleri yakın zamanda yayınlanacaktır.

  Şu an tüm Achievement'lar için ödül girişi yapılmadığından detay sayfasında "Unused" yazıyor olması henüz ödül bilgisi girilmediği anlamına gelmektedir.
  
  • Sunucuda bulunan NPC lerin büyük bir kısmının PvM Achievement ı mevcuttur.

  • Craftta ise her yetenekte yaklaşık 20 eşyada Achievement vardır. Bir eşya yaptığınızda eğer Achievement menüsünde gözükmüyorsa, bu o eşyaya ait bir Achievement olmadığı anlamına gelir.

  • Hangi eşyalarda Achievement olduğuna dair herhangi bir bilgi sağlanmayacaktır.

 • Daha önceden dialogdan aktif edip sorun yaşayan oyuncular .Achi_baslat komutu ile oyun içerisinde sistemi tekrar aktif edebilirler

 • NPC lere ait 1. ve 2. seviye havuz ödülleri eklenmiştir. 3. seviye ödülleri eklenecektir.

  1 ve 2. seviyelerde ödülü gözükmeyen npc ler için oyun içerisinden ya da forumdan dönüş yapabilirsiniz.