Bir Gün Archi Kolunda bir Ornitorenkle Tavernaya Girer

Topic created · 7 İleti · 309 Bakış
  • İnsanların şaşkın bakışları arasında hep oturduğu masasına oturur ve Bağırır:

Bana her zamankinden yanımdaki yakışıklıya da çim suyu.

Yüksek sesle devam eder:

Bu Devirde katiller Lord British'i Tanımaz !
    Soylulalar Lord Blackthorn'u Tanımaz !
    Tüccarlar Müşteriyi gördüklerinde birbirlerini Tanımaz !

içkisinden koca bir yudum alır.

Ya gördün mü yakışıklı bu dünya böyle bir yer konu ticarette gelmişken bir hikaye daha geldi aklıma

Bir gün zengin ve ihtiyar bir Lord güzel bir kadınla karşılaşır ve ona sorar
    -Güzel hanım size 1 milyon altın versem benimle bir gece geçirirmiydiniz?-
    Hanım kısa bir düşünüşten sonra- tabii neden olmasın der-
    Lord bunun üzerine sinsi sinsi gülümseyip.- peki 2 altın ?-
    -Aaa olur mu öyle şey siz beni ne sanıyorsunuz- diye yükselirken hanım
    Lord -Ne olduğunuzu anladık para da pazarlık yapıyoruz.- diye kendilerini tekrar arzın merkezine indirir.

Kısa kesik kesik kendi kendine güler ve içkisinden koca bir yudum daha alır

Tekrar o tok sesiyle yüksek perde den
    Evet Severim anlatmayı aranızda varsa biri bir şey anlatmak isteyen bu yakışıklı ile masamıza gelebilir.

• +18 role play olmuş sanki.

• Sersem bir sineği masaya yapıştırır ve ornitorenge yedirir.

Afiyetler olsun yakışıklı der ve kafasını okşar

Hey o zaman bir de şunu dinleyin!

Büyükbabam Lord Archidor ayın hangi günü hangi saati ve nasıl öleceğini biliyordu.

Ermiş bir kişi olduğunu düşünebilirsiniz biz de öyle sanıyorduk.

Ama ornitorengin ayağı öyle değil Lord Blackthorn'a esir düşmüştü! o da onu sallandırıcağı günü yüzüne pönkürmüştü!

İçkisinden kocaman bir yudum alır Bardağın dibine bakar

-Eh bununda dibini gördük.Bu gece burası çok ıssız en iyisi yukarda biraz kestiriyim soran olursa uyandırırsın beni!- masaya 15 gold ve ornitorengi bırakıp merdivenleri yavaş yavaş çıkar.

• tüm bunlar yaşanırken
    yan masada oturan maceracı olduğu yüzünde ki yorgunluktan belli olan ,yerinden usulca kalkar.masadan kalkması ile oturması geçen süre ve hızlı hareketleri onun atik vücudundan da okunmaktadır.Tiz bir ses tonuyla;
    demek seversin anlatmayı,bende bir şey anlatmak isterim bu yakışıklı ile size..
    -elleri kırmızı kemerine gider-
    kemerinden deriye sarılmış büyükçe parçayı masaya koyup acmaya başlar.tekrar tiz sesiyle
    --Kıvrak Tepeler boyunca yolculuk sakin geçer. Su yolundan Kuzey’e gittikçe sonbahar soğukları teninizde gezmeye başlar. Sonbaharın son günlerinde göçebeler toplayıp çadırlarını, dağa, yuvalarına gidecekleri günlerdir.. Kış soğuk ve acımasızdır Su yolunda. Yine de güzel ürünler ve avlarını kurutacak zamanları olmustur.
    bu kırmızımsı deri ile sarılan parçadan gelen koku handa yayılmaya başlar.elinde ki hançeri ile nazikçe üç parçaya ayırır kuru eti.
    --Buyrun bunlar Su Yolunun en hünerli ellerinde kuruldu.Bunlar ancak sizlerin tadını alabileceğiniz tadlar.
    İşte ne zaman Kuzeyde ki yol doğuya sapmaya başladı o zaman gelen haberler güneye göçün olduğu kuzey yolunun karmakarışık olduğudur.Paralı askerlerin varlıkları burdan sonra başlıyordu.Grubum paralı askerleri sevmez.hep bir kavga hep bir karmaşa.hevsli gençler bir kac kez kılıç sallayıp hikayeler ile köylerine dönmeleri gerekirken durum vahim hale almaktaydı.Yolda ki bu tehlikelerin ardından kestirme yol konusunda hem fikir olmuştuk.
    hançer konusunda eğitimli ve hünerli olduğu elindeki hanceri ustalıkla kınına koymasından anlaşılıyordu..
    bir yan masada her hallerinden hırsız oldukları belli olan adamlar bile tedirginlik içindeydiler bu gizemli kadının varlığından
    Bir anda susar.yan masaya bakış atarken gözlerinde ki siyahlık aniden mora dönüştüğünü görmemek mümkün değildir.
    kesesine uzanır ve bir gümüş para alır yan masaya fırlatır
    --Beyler içkileriniz bitmiş olmalı size huzurlu geceler dilerim..
    Sesinde ki ürkütücülük küçük bir sessizlik yaratır.
    güzel bir gülümseme ile
    --ah yaramaz erkekler hep böyleler.ben devam edeyim,kestimr yol için ileride bulunan yıkıntılardan geçmek için yola koyulmuştuk.Erzağımız bol ve yanımızda yol gösterecek çok yetenekli ranger dostum bize öncülük etmekteydi.Bu etleri aldığım göçebelerden aldığımız eski bir ceylan derisinekazılmış hazine bu yola yakındı.o zaman genç ve meraklı bir grubtuk.Hazine demek bizim için hayatın durması demekti.kadim bilgiler ve ödül.
    --girişi bulmamız ardından bizi bir merdiven karşıladı.Merdivenden aşağıya inip odaya indiğimizde bizleri ;sol tarafımızda tavanı yarım yamalak tutan 4 adet büyük sütun ve duvarda odayı aydınlatması için yapılmış dört a det meşale gördük.Odanın batı kısmına ilerlerken gelen koku bizleri tedirgin etmişti bile.
    sesinde ki gerilim artarak
    --taze kan kokusu!!!batı kısmında cift kanatlı 3 adet ve kuzey kısmında da tek kanatlı bir adet olmak üzere dört adet geçiş görüyorduk.Karşımızda 2 Adet Rat ,yerde,bizden bir müddet önce burayı ziyaret etmiş olan muhtemelen heyecan arayan paralı asker bedenleriyle beslenmekteydiler.Bizlerin varlığıyla bizlere saldırmaya başladılar. taze kan kokusu ile her an tetikte olan grubumuzda ki ranger bir Rat i henüz cıkardığı ses eşliğinde indirmişti bile.İkincisi ise maalesef benim hancerimin sessiz bir ıslığıyla orda gözlerini kapamıştı.

8142069c7d19f0303f26cae5b173e0bd.jpg

• Aylardan Mayıs yeni Anarşist bir gurup olan @Jacky @rascal @funky @mazda @Winchester @Vututu her zamanki gibi gece karanlığı çökmüş günün hasılatını paylaşmak ve kafaları çekmek için buc's şehrine doğru ilerlerken Kapıların kapatıldığını görüp agresif şekilde dönüş yolunu tutarlar. Sahil yolu olan Vesper'dan geçerken tavernanın müzik sesi ve kadınlar onları içeri adeta çeker ekip masaları birleştirip yavaş yavaş demlenirler gece sonu neşeli ama eksik bir şekilde yola koyulmak isteyen Arcadia Elders ailesinin önü taverna sahibi tarafından adeta kesilir.
    Hancı Maho: Hoop beyler nereye
    @Vututu Sanane lennn
    Hancı Maho: Hesap nolacak beyler.
    @Winchester Çekerim Emaneti Keserim Adaleti
    narasıyla ortalık karışır masalar havalarda kadınlar kollarda uçuşurken kim kime dum duma bir kargaşa yaşanır ne gelen kolluk kuvetleri ne yardım sever Vesper esnafı durumu durduramaz . Şehrin vali @Syntax Olay yerinde son noktayı koyar.
    Herkes sıraya dizilir öpüşülür barışılır. Herkes yolun başına çıkmışken Anarşist kanı kaynayan ayakta bile duramayan @rascal Şehrin Valisene Sen kimsin Diye diklenir. Ekip arkasına bile bakmaz koşarak don paça kaçar.
    @rascal mı ?

Jail1.png

• Kapı açılır ve içeriye kıkırdama sesleri eşliğinde iki silüet girer

...
    A - Hahhah çok komik.
    B - Güldürdüm ya yetmedi mi?
    A - Tabi tabi her zamanki gibi güldürdün.
    B - Buna sevindim.
    A - Neyse geç bakalım bugün içecekler senden.

içeriye iki kız kardeş girmiştir. Hafifçe etrafı süzdükten sonra boş buldukları bir köşeye oturup ornitorenkli adama göz kırparlar

A - Ne garip bir hayvan.
    B - Hangisi, ornitorenk mi?
    A - Adı bu mu onun?
    B - Biz çiftçiler sık karşılaşırız, yok mu sizin oralarda hiç bundan?
    A - Garip, buralarda daha çok garip şeyler göreceğim aşikar. İyi ki gelmişim yanına Darsys. Baksana çok havadar bir taverna!
    Darsys - Biraz ortalık yıkılmış dağılmış görünüyor ama bir sonraki gelişimizde daha farklı tipler olacağı kesin. Neyse, ne içersin?
    A - Her zamankinden tabiki.
    Darsys - Hancı, bize iki şişe yerli bira...

• O günün gecesinde ;

Minoc'dan yola çıkmış yaşlı tüccar Bharom giriş yapar , yılların vermiş olduğu yorgunluk üzerine daha da bir baskı yapar haldedir tek isteği el yapımı ekşi mayadan birasının yanında piposunu tüttürüp yorgunluğunu atmaktır. Etrafına bakar sakin bir köşede masaya oturur;

Hancıdan birasını istedikten sonra , emektar piposunu doldurup bir parça kibrit ile yakar derin bir nefes çeker o sırada birası da gelmiştir , koca bir yudum alır fakat kendi yaptığı biranın tadını bulamaz yüzünü ekşitir ve hancıya seslenir ;

Bharom- Hey hancı bu biranın hali ne mayalama yaparken kaliteli maya kullanmıyorsunuz herhalde ? Eğer ilgilenirsen çok kaliteli buğday ve arpa konusunda yardımcı olabilirim , hemde buradaki ahali de düzgün bir bira içmiş olur... bıyık altından gülümser
    Hancı- Beyim buradaki yetişen mahsullerden aldığımız ürün bu kadar olabiliyor , toprağın farklılığından kaynaklanan bir şey olsa gerek, fiyat konusunda anlaşabilirsek neden olmasın..
    Bharom- Bu gece dinlendikten sonra yarın sabah bu konuyu konuşabiliriz, fakat burada barbut oyununu oynamak isteyen kimse yok mudur ? biraz neşemizi bulalım..
    Karşıdan Ornitorenkle uğraşan iyi kötü görebildiği, uzaktan kuzeni @Archi yi görür ve seslenir...