Arcadia Ultima Online Sunucusu Forum Kuralları

Topic created · 1 İleti · 204 Bakış
 • Arcadia Ultima Online yönetim kadrosu tarafından hazırlanan metine üye olmayı kabul etmiş ve hesap oluşturmuş her birey kabul etmiş sayılır. Hazırlanan kurallar forumlarımızda düzenli ve güvenli bir ortam yaratmak ayrıca kullanıcıların ne yapmaları ve yapmamalarını belirttiğimiz bir rehber niteliğindedir. Ayrıca yönetim kadrosu gerek gördüğü durumlarda forum kurallarında değişiklik gösterebilir ve belirtilenler dışında ekstra uygulamalar yapabilir. Forum kuralları ile ilgili herhangi bir sorunuz veya öneriniz var ise yöneticiler ile iletişime geçebilirsiniz.

  Forum Düzeni İçin Neler Yapmalıyız ?

  • Türkçe'yi düzgün kullanın

  Forum konuların da Türkçe'yi düzgün bir şekil de kullanmaya özen gösterin. Anlaşılmaz, noktalama işaretlerine uymayan yazılar başka kullanıcılar tarafından anlaşılamayacağı gibi göz zevkini ve düzenide bozmaktadır.

  • Konuya Bağlı Kalın

  Açılan yada açılmış bir konuda, konu içeriğine bağlı kalmanız son derece önemli. İlgili konu başlığı dışında yapılabilecek her yorum, konu gidişatını etkileyebilir ve tartışmalara yol açabilir.

  • Arama Yapın

  Bir konu açmadan o konu hakkında sayfanın üstünde bulunan Arama kısmında anahtar kelimeler ile arama yapın. Benzer bir konu görüdüyseniz bu konudan yorumunuzu ve fikrinizi ileterek devam ettirebilirsiniz.

  • Doğru Kategori, Doğru Konu

  Oluşturmak istediğiniz konuları, ilgili kategoriler altında açmaya özen gösterin. Kategori ve konunun alakasızlığı forum içerisindeki düzeni bozmaktadır.

  • Bize Bildirin

  Forum içerisinde kurallarımız dışında hareket eden yorum yapan bir kişiye cevap vermek ya da onunla tartışmak yerine bize rapor edin. Yönetim kadrosu gereken aksiyonu en kısa sürede alacaktır.

  Forumda Neler Yapamayız ?

  • Küfür / Hakaret

  Bulunduğumuz topluluğun seviyesi ve iletişim araçlarını mümkün olduğu kadar saygılı ve özverili kullanmalıyız. Unutmayın ki topluluğumuzda her yaştan kullanıcı bulunmakta. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara forumda paylaşacağınız; resimler, videolar, ekran görüntüleri kendi kendinize sansürlemeye çalıştığınız kelimeler ( Örn; a..../s** ) ve kısaltmalar gibi.

  • Spam

  Konu güncellemek amacı ile "+1", "UP", "Aktif", "Satışta" ve bunlara benzer mesajlar,
  Sadece emoji içeren mesajlar,
  Mesaj sayısını arttırmak amacıyla atılmış genel ve benzer mesajlar,
  Konuya dikkat çekmek amacıyla birden fazla kullanıcıyı konuya etiketlemek
  İçeriğin büyük harfler ile yazılması,
  Anlamsız ifade ve kelimeler bulunan mesajlar spam olarak kabul edilir ve izin verilmez.

  • Aynı Konunun Tekrarlanması

  Forumda benzer konuların birden fazla kez açmanız spam sayılmaktadır ve buna izin verilmez.

  • Tehdit veya Tedirgin Etmek

  Herhangi bir şekilde üyeleri kışkırtacak veya tedirgin edecek mesajlar gönderemezsiniz. Benzer şekilde forum içerisinde örgütlenerek, ahlak dışı eylemler yapmaya çalışmak yasaktır. Ek olarak bir grubu veya üyeyi hedef alacak şekilde mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca her kullanıcı bu forumda eşittir. Her ne sebeple olursa olsun başka bir üyeye hakaret etmeye, küçük düşürmeye, "yavrucuğum", "aslan parçası", "delikanlı" vb... hitaplar kullanmak yasaktır. Üslub dikkat edeceğimiz en önemli husustur.

  • Ayrımcılık

  Forum bünyesinde herhangi bir şekilde ayrımcılık yapılması yasaktır. Yaş, ırk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, din, cinsellik, hastalık ve sakatlık bunlara dahildir.

  • Uygunsuz içerik paylaşımı

  Forum içerisinde her yaştan kullanıcı bulanacağını bilerek (KULLANILAN AVATARLAR DAHİL) paylaşılan içeriklere özen gösterilmelidir. Forum içerisinde sadece sunucunun bağlantı programı tam ekranda iken görüntü koyabilirsiniz. Sunucu haricinde içerik paylaşımı yasaktır. Farklı sunucuların ekran görüntüleri, videoları gibi içeriklerin paylaşımı kesinlikle yasaktır.

  • Alternatif Hesap Kuralı

  Alteratif olarak forum hesabı kullanılması yasaktır. Herhangi bir oyuncunun forum içerisinde birden fazla hesap ile yorum yaptığı tespit edilir ise ilgili hesabı süresiz olarak kapatılır. Foruma giriş - çıkış yapan her kullanıcın ip adresi kayıt altına alınmaktadır ve tespiti kolaydır. Bu yüzden bu gibi girişimlerde bulunmamanızı önemle rica ediyoruz.

  • Siyaset Kuralı

  Forumda siyaset konularının konuşulması yasaktır; forumda hiçbir şekide parti propagandası yapılamaz. Ülke içi siyasetçilerinin görselleri (caps dahi olsa) paylaşılamaz veya profil resmi olarak kullanılamaz.

  ÖNEMLİ NOT: Forum hesabınız ile oyun hesabınız birbirine entegre olarak çalışmaktadır. Herhangi birisinin ceza alması ve uzaklaştırılması durumunda diğer hesabınızda etkilenecektir.