İşlemci Anakatart

Topic created · 14 İleti · 179 Bakış
  • Arkadaşlar selam çevremde pek bu konularla ilgilenen olmadığı için burdan sormak istedim. Tabikide toplamak istediğim sistem ultima amaçlı değil yayın yaptığım zaman baĞzı oyunlarda işlemci yetmiyor i7 4790 var şuan malum eski biraz bu yüzden amd ailesine geçmek istiyorum " AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz" aklımda bu işlemci var benim şimdi sormak istediğim şey ben bu işlemciyi aldığımda mecburen anakakart almam gerekicek fakat uyum olayını tam bilmiyorum nelere dikkat etmem lazım veya varsa buna göre anakart tavsiyelerinizi alabilirim orta yollu. Ekran kartı olarak sapphire pulse rx570 4gb var mecburen ramlarde değişicek o yüzden güzel ama abartılı olmayan uyumlu bi anakart bakıyorum işlemci önerirseniz yine onlarıda kontrol etmek isterim.

• Asrock b450M-PRO v4 düşüne bilirsin. 4 slot ram yuvası 1 nvme 1 m2 ssd 4 sata port. 3000mhz ram ile güzel olur.

• Hmm 4 yuva olması çok iyi aslında dual kullanabilirim sanırım peki bu baktığım işlemci gösterdiğin anakatarla veya ekran kartımla bi uyum sorunu çıkarır mı ?

• bende aynı anakart xpg 3000 mhz ram ve msi rx570 4 gb armor var. ryzen 2600x kullanıyorum. F/p cihaz oldu yani.

• Aynen bende giriş setupı olarak f/p bakıyorum zaten aynı işlemci üzerinden konuşuyoruz o zaman bi sıkıntı olmuyorsa hemen sipariş geçiyim elimdekini elden çıkarıp 2 de ram çekiyim çok teşekkür ederim 🙂 👍

• marka karşılaştırması için a320 anakartlar arasında bir video var.

burayı incele. iki marka arasında kalacaksın.

• Peki şöyle diyim ben anakart bakarken işlemci uyumunu anlamak için nelere dikkat etmem gerekiyor ? Şuan attığın videoyu izliyorum bu arada biraz fikir sahibi olurum diye düşünüyorum

• @Zosstrich elindeki bence kalsın , 2 pc yap biri yayın bi oyun, 👍sonra pişman olursun demedi deme

• @Tommy-Corte, içinde söyledi: İşlemci Anakatart

@Zosstrich elindeki bence kalsın , 2 pc yap biri yayın bi oyun, 👍sonra pişman olursun demedi deme

Amacım o yönde kısa süre içerisinde öyle bi sistem yapıcam zaten ama inan kullandın mı bilmiyorum işlemci kötü bir işlemci değil ama iş rendera gelince hele bi de live render olunca streamlabs obs gibi bi program 720p çıkışında işlemcinin %50 sini kullanıyor sadece yayını vermek için kullanılabilir belki ama ilk etapta şuan düzgün bi stream için main pc lazım

• @Dr-Who benim pc nasıl iş görürmü bi yerden çöktük 🙂
    Asus z170-K Intel z 170soket 1151 ddr4 3466 mhz
    i7-6700k işlemci 4.00 ghz
    16 gb ram
    gtx 970 geforce ekran kartı var
    240 gb sdd var