Cove Tüccarlarından haber var...

Topic created · 14 İleti · 406 Bakış
 • 12628466_885877958186838_2367028882066133932_o-1024x683.jpg

  Cove , küçük ve şirin bir yerleşke. Köyün yerlileri, hem birbirlerine karşı hem de yabancılara karşı oldukça ılımlı ve misafirperver.Bugune kadar ticarette ki ustalıkları ile nam salmışlardır.. şu anda bu yerleşkede hummalı işler başladı.bir koşuşturmacadır gidiyor.

  Cove halkı dün sabah uyandığında büyük kervanlar ile yüz yüze geldi. Cove halkının ürünlerinin hepsine talip olan bir şirketin habercisiydi.büyük filolar ve gizemli bir şirket.En kaliteliyi arayan ve en kaliteli ürünleri satan. Hammadde de sınır tanımayan.
  Cevre köylerden gelen haberlere göre Britania ve Minoct şehirlerinde acçlan yeni vendorlar da bu hafta itibariyle binlerce ürün mevcut.
  Silahlar ,armorlar,kıyafetler,potionlar,scrollar,hammaddeler…
  Şu an da alınan haberlere göre Cove şehrinden en çok istenen ürünlerin Pazar fiyatları sizlerle…
  Trapped pouch 2900gp
  Elven Bow 50.ooo gp
  Ağ 50 adet 45.000 gp
  5 li mage robe paketleri 80.000 gp
  Runebook 14.000 gp
  Bolca odun 500 adet 125.000 150.000 gp
  Özel seviye 1 2 ve 3 gemiler.bunlar pazarlık ve özel olarak yapıldıüı için özel tasarımcılar bulmak gerekmekte olduğu duyumlar arasında..Cevrede elden ele dolasan şu bildiri hareketli anlar yaşatmakta.
  capture.jpg

  Bu şirket şu anda büyük kaptanlar için top gülle ve gemi imalatını yaptıkları bilinmekte.

  Gün geçtikçe gelen haberleri size Cove Tüccarları olarak bildirmeye devam edeceğiz.

  (üreticiler ve satıcı dostlarımızın isimlerinde izin alındıkça vendorlar hakkında bilgiler.vendor harici özel çalışan arkadaslar izin verdikçe onlar icinde isim bildirimleri.Ayrıca hammade işinde olan arkadaşlar pazar bulamayan arkadaşlar hepsinin isimlerini eğer izin verirlerse hikayaye eklemek istemekteyim.*örnek olarak minoc köprüdeki bu kalabalık da nedir. işte aa vendoru ilginc indirimler yapmakta ilk gelene ucuzluk vb tabi forum kuralları dahilinde ve hoş eğlence kavramında )

 • shıp wars.jpg

  Cove da gece çökmüş, madenden dönenler handa yemekleri ve eğlence peşinde. Bir masada ileri gelen demirciler madencilerle eğlence peşinde oduncular bir köşede marangozlar ve tamirciler ile sohbet içindelerdi.. Han her zaman ki eski günlerine dönüyordu. Yeni gelen şirket haberleri ve deniz ticareti ile hummalı çalışmalar gün ve gün artıyordu. Bir köşede efkarlı balıkçılar balık hikayelerini anlatırken bazıları gizemli kutularını pazarlama derdindeydiler. Bazı tilki tüccarlar değerini bilmeyen bu balıkçıları kandırma derdiyle etrafı kesmekteydiler.

  Hanın bir köşesinde sisler içinde bir fenerin soluk ışığı altında bir grup sessizce bir şeyler konuşuyordu. Masada tek tanıdık yüz yörenin iyi bilinen gemi ustalarından Archidor Artemisia olmasıydı. Archidor elinde parşömenle hararetli bir şekilde bir konu hakkında konuşmaktaydı.
  Hanın tüm masaları dolup taşmış. Hatta geri kalanlar naralar atıp dışarıda içmekteydiler.

  Bugün Britania, Minoc ve Moonglow şehirlerinden de tanıdık tüccarlar buradaydı. Gün bitmemişti henüz…

  Toprak yolun ışıkları hala yanıyordu. Demir işçileri hummalı bir şekilde Limana demir kalay taşıyorken at arabalarında ki narin değerli Cove ve Yew odunları takip halindeydiler.

  Büyük ticaret demek bu diyarda büyük fırtınaların yaklaştığı dönemde ancak kaliteli gemiler ile olurdu. Handan çıkan bir balıkçı son zamanlarda Korsanların bu bölgede olduğu yönünde hikayeler anlatmaktaydı.

  Anlatılana göre bazılarında 2 top bile oluyordu. Şu an Cove de Limana taşınan eşyalar içinde 3 farklı boyutta top geçmekteydi. Denizcilerden gelen duyumlara göre biri kısa(short) ,orta(mid) ve en son uzun(long) Toplar denizlerde hüküm sürmekteydi.
  top arabasında ki adamların konuşmalarına göre bu ,
  Uzun toplar(long) 18 metreye(adım) kadar ateş edebilmekte çok kısa sürelerde doldurulabilmekte(2 saniye) fakat verdiği hasar çok azmış.(1-3)
  Orta toplar(middle) 10metre mesafeli orta sürede doldurabilen bir malzeme ile yapıldığı (5 saniye)
  Ve en güçlü olan kısa topların(short) biraz ağır olduğu bu yüzden 7 metreye ateş edip çok geç doldurulduğu (15 saniye) buna karşın verdiği hasar göze alındığında bir geminin yelkenlerini parçalayacak güçte olduğu(25-35 hasar) gelen söylentiler arasındaydı.

  İksir dükkanlarının gün boyu ürettiği sülfür ve demircilerin itinayla döktükleri gülleler de arabaları takip ediyordu.

  Yetenekli gemicilerin (sailorsmanship 80 üstü)gemilerinde 2 top kullandıklarını düşününce bu yıkıcı bir güç olduğunu düşünmemek elde değildi. Büyük savaşlarda büyük denizciler her zaman avantajlı durumda olmaktaydılar.
  Tüm gün Cove şehri hiç durmadı,tamirciler gemiler için gereken tahtaları hazırlamakla uğraştılar. Marangozlar baş malzeme olan demir den iğneler yaptılar durdular. Fırtınalar savaşlar ve çeşitli arbedeler sonucu zarar gören ve demirleyen gemiler limanın tamir kısmında kızağa çekilmiş durumdaydılar( Tamir için 5 board ve 3 iğne(Nails) gerekmektedir)

  Gemilerin tamiri oldukça önemli gemiler zarar aldıklarında onlara kanca atmak mümkün olabiliyor. Gemimizin kilitleri bozulabiliyor ve tamamen savunmasız oluyoruz.(Herhangi bir geminin hasarı oranı %15'in altına inerse, geminin kapıları ve ambarının kilidi açılacaktır.)

  Sisler içinde tozlu yollardan limana inildiğinde bir çok gemi ustası gemilerin basında gece gündüz demeden büyük ticaretler için gemiler hazırlamaya devam ediyordu. Bu gemilerin dümencileri özel eğitim almış yetenekli kişilerdi. Rüzgarı doğru tahmin edip bir anda inanılmaz hızlanma yetenekleri olan bu gemileri kontrol etmek onlar için inanılmaz kolaydı, hele usta bir kaptan iseniz bu rüzgarı ne kadar uzun kullandığınızı siz düşünün.(hızlanma özelliği 5 dakikada bir kullanılıp sailorsmanship yeteneğine göre belirlenmekte 100 sailorsmanhip 10sn )
  kraken.jpg

 • Market.png

  Cove da yine bir gün bitip yerini eğlence alırken şehilerden gelen ulaklar yeni haberler getirmekteydi.Britain ve Minoc sehirlerinde hummalı bir şekilde yerleşim alanları oluşmaya başlamış hatta yakın bir zaman içinde Kalelerin bile oluşacağı söylentileri almaya başlamıştı.

  Moongloow ,Britain,Minoc ve diğer şehirlerde tüm tüccarlarda ki ürünlerin kıymetli olduğu gün geçtikçe ürün sıkıntısı çekildiği gün yüzüne çıkmıştı. Hammadde taşıyan gemiler bu duruma yetişemez olmuştu.Arada küçük kavgalar olduğu bile gelen haberler içindeydi.
  Han ın en dibinde üzerlerin de ki Zırhların kesinlikle değerli madenleri ile bilinen Minocta yapıldığı belli olan iki savaşçının yeni aldıkları silahlar hakkında ki konuşmaları yan masada ki liman işçileri için bir hikaye oluyordu.

  Savaşçılardan uzun boylu ve kaslı olan ki elinde ki o iri silahı ancak o kullanabilirdi. zırhlarını Minoc ta ki yeni oluşan bir sendikadan aldığını beyan ediyordu.Bu aralar haydutların saldırıları ile çok zor günler geçiren Minoc Madencileri büyük bir toplantı içinde olduğunu da dile getiriyorlar. Yanlarına gelen bir balıkçının onlara iş verdiğini duyunca şaşıran liman işçileri ni fark eden savaşçılar onları masalarına davet ederler.Masada ki konuşma sırasında Minocta @Andrew adında atçının hemen yukarısında bir dükkandan bahsettiler.Minocta şu an faaliyet gösteren yeni açılan iki yada üç dükkandan biriymiş.balıkçıların gemi malzemelerini aldıkları bu Tüccar.Kaliteli ürünler içinde donatılmış korunaklı bir alanda yegane bir dükkan.
  Ayrıca kulaktan kulağa yayılan bir konu ise Vesper'in kuzeyinden Minoc'a giden yolda bulunan yolun sağındaki ilk küçük dükkan .Gizemli bir dukkan ama bir çok minoc balıkçısı ve köy halkı bu iki dükkanın kaliteli ürünlerinden bahsetmekteydi. @Nym toplar gülleler kaliteli ağaçlar.
  Savaşçılar son zamanlarda ki korsan akınlarına karşı balıkçılar ile koruma antlaşması yaparak handa ki odalarına çekildiler.

  Britain den gelen tüccarlar ordaki gelişimin Minocta ki binalardan kat ve kat fazla olduğu söylemekteydiler.yarın gelecek yeni tüccar grubu ile fiyatların da netleşeceği bilinmekteydi.Şu an Britain köprü civarlarından Cove dan en çok istenen savaşlar için İyileştirme iksirleri ve zehire karşı direnç veren iksirler.
  Bugun Cove da ki büyücülerden alınan bilgilere göre ;
  20 li Cure Potiion lar 10-12k
  20 li Heal poi ler 10-12k
  Ayrıca çeşitli Kraft itemlerı
  Elven bowlar 48-55 k k
  Toplar 150k -200k
  Gülleler 10 lu paketlerin 45-60 k arasında gidip geldiğidir.
  Bu fiyatlar gün sonunda Hanın bir duvarına asılan ilan tablosundan alınmıştır.

  *Forumda ki tag li isimler kesinlikle izin alınarak kullanılmıştır.Fiyatlar vendorlar da ki ortak fiyatlardır.kesinlikle fiyat karışıklığı için yapılmamaktadır.Ayrıca vendor sahipleri meraklı ise hikayede onlara da yer vermek isterim.

  **
  @Tek-Atarım-Yamulursun bir sonraki yazıda minoc madenleri oalcak sizleride eklemek isterim.

  ***katkılarınızı bekliyorum arkadaslar 🙂

 • Almışım yerel gazetemi açmışım en merak ettiğim yazarın @Gucci nin köşe yazısını okuyorum. 🙂

  Tadında ve güzel hem keyifli hem bilgilendirici hikayelerin için teşekkür ederim 🙂

 • Harika ellerine saglik!

 • emeklerinize sağlık ❤

 • @Andrew Harika fikir gazete cıkaracagım o zaman bu hafta..kucuk not book lar seklinde 🙂

 • resimlere bayıldım unuttum bu resimlerin adını hatırlamama yardımcı olur musunuz

 • @Gucci Yüreğinize elinize sağlık. Çok güzel bir yazı olmuş tek nefeste okudum. Mutlaka biz minoc madenlerinin cefakar madenci ve craftlarını da unutmadığınız için ayrıca teşekkür ederiz. Ayrıca Discord kanalımıza gelmenizi çok isteriz.

 • unnamed.jpg

  Gucci uzun zamandır gelen haberleri incelerken Cove Handa eski bir tanıdık olan Ykuas ile karşılaşır.Ykuas Minoc madenlerinin en derinlerinde ki efsanevi canavarları görmüş görkemli bir madenci olarak bilinir.Bugünlerde buralarda onu görmek şaşırtır.
  Ykuas elinde ki meyvesi ile Guccinin masaya oturur
  Merakla masada ki planları inceler
  ---O hanımım bu çizimlerde nedir.Bu çizimler için tüm servetini dökmüş olmalısın.Bu zor günlerde beni güldürdün…
  ---Evet bu sıralar hummalı çalışmalar içindeyim.Asıl sen söyle bakalım bu diyarlarda ne işin var senin hemde elinde bana getirmen gereken o kadar özel ore siparişin varken.
  Ykuas dertli bir şekilde fısıldayarak
  -son zamanlarda Minoc şehri katiller tarafından baskınlara uğramakta.Madencilere büyük acılar çektiriyorlar .Britania da ki bazı hırsız madencilere ürünleri kolay yoldan götürmek için Minoc madenlerine kiralık olarak dadanmışlar.
  -Siz de lütfen ürünlerinizi belli başlı dukkan sahiplerinden alın.Şu an aslen buradaki madencilere bir bilgi için geldim. Minocta bir sendika kurduk ve birlik içinde çalışıyoruz.Artık bizim ile anlaşan Tüccarları bildireceğiz.

  maden.jpg

  https://forum.arcadiauo.com/topic/462/minoc-madenciler-sendikası-minoc-maden-sen?_=1589915270396

  dertli dertli of çeker
  bir anda masaya gelen yabancı sessizce oturur
  Kemerinin altında parlayan hançeri ve gözlerinde ki keskinlik onun nasıl bir dünyada yaşadığını anlamasına yetiyordu Ykuas için.
  --Hanımım ama bu a….. demeye kalmadan Gucci bakışlarıyla susturur.
  Bu yakışıklı bay sizin şehrinizde gezmez.Kendileri Occlo da ve zindanlarda gezer.Elleri biraz kanlı da olsa onların aile olarak bir kuralı vardır.
  “asla atsız adama saldırma” “asla bir madenciyi orman çalışanını öldürme”
  Onlar daima kendilerine karşı çıkabilecekleri savaşmayı severler.dişe diş göze göz.Tabii arada tüccarların yollarını keserler o kadar da olsun…
  kıs kıs güler
  sen bahset bakalım bu maden sendikası durumundan.
  -- Ykuas heyecanla
  Dediğim gibi artık bizde birlik içindeyiz.Yüksek konseye çıkmayı planlıyoruz bize koruma vermeleri için.En azından belli zamanlarda yada belli bir alan için Britania yüksek konseyine gideceğiz.
  Bizler eskiden saldırılar karşısında belli loncalara malzeme tedarık ederdik herkes karşılıklı yaşardı.
  Gucci masada ki perşömenleri toplarken Ykuas kenarda ki amblemi görür
  84-Swiftcloud-L.jpg

  • sizde mi Bu şirkete ürün veriyorsunuz hanımım.Siz sadece özel ürünler üreten ve kişilere çalışan kişi.demekki denildiği kadar kudretli bir şirket.
   Gucci yavaş yavaş hazırlıkları bitirdikten sonra torbasından bir kese altını yabancıya verir.yarın Minoc tarafına yolculuk yapacağız bu ödemeniz.Deniz yolu değilde karadan gitmek istiyorum. Sende bizimle Gelmelisin Ykuas ..Maden sendikası ile tanışmaya gideceğim.Onların bu birliği gerçekten bahsettiğin gibi mi bakmalıyım . Sonuçta ben bir tüccarım ve en kaliteli ürünler için emek sarfeden ve bu madenleri bilen insanlarla çalışırım.
   Yabancı küçük bir öksürük ile sinsice gülümser.Altını cebine koyarken.Yorgun ve korkutucu bir ses tonuyla “bizde emek sarf ediyoruz değil mi * diye imada bulunur.
   Hadi hadi biz gidiyoruz gel Ykuas sen bu handa kalma ,benim evde rahat edersin.

  Sende çok içme yolda sana ihtiyacım olacak….Şimdiden ulaklarını @Tek-Atarım-Yamulursun ' a yollarmısın.