Oyun İçi Yaptırımlar ve Uzaklaştırma Hakkında

Topic created · 1 İleti · 551 Bakış
 • Merhaba,

  Son günlerde oyun içerisindeki yaptırımlar konusunda cezaların hafif kaldığı konusunda yapılan eleştiriler sonucunda ilgili yaptırımların açıklamaları ve revizeleri aşağıda ki gibidir;

  Oyun içerisin de ceza aldığınız kategori şu şekildedir;

  • Hakaret : Genel olarak argo kullanımı için kullanılır.
  • Hatalı Page : Page kuralları dışında gönderilenler için kullanılır.
  • Bug Abuse : Sistem açıklarını tespit edip yetkililer bildirmek yerine sömürmek, avantaj sağlamak gibi durumlarda kullanılır.
  • Küfür : Direkt olarak şahıs, kurum yada topluluklara küfür edildiğinde kullanılır.
  • Alan İhlali : Sunucuda belirtilen alanları kapatılması, geçişleri engellenmesi gibi durumlarda kullanılır.

  Hakaret : Argo kullanımı günlük hayatınızda da kullandığınız kimileri için basit tanım, kimileri içinde hakaret niyetidir. Bu durumda ilgili cezalandırma 6 - 12 - 24 saat olarak cezalandırılır 4. hakaret cezanızda sunucudan kalıcı olarak uzaklaştırılırsınız.

  Hatalı Page : Page kuralları başlığında belirtilen kurallar dışında page atımı halinde 4 - 8 - 12 saat olarak cezai yaptırım uygulanır. 4. tekrarınız da sunucudan hesabınız 10 gün ile uzaklaştırılır.

  Bug Abuse : Herhangi bir sistem açığından faydalanmanız yada avantaj sağlamanız kalıcı olarak uzaklaştırma sebebidir.

  Küfür : Küfür sunucuda hiç bir şekilde istemediğimiz bir durumdur. Küfür ihbarının sisteme düşümesi yada bildirilen ekran görüntüsünün orjinali tarafımıza ulaştığında 24 - 48 - 96 saat olarak cezai işlem uygulanır. 4. kez bu durumda ceza almanız durumunda 30 gün sunucudan uzaklaştırılırsınız.

  Alan İhlali : Alan ihlali kapatılmaması gereken geçişlerin kapatılması durumunda 12 - 24 - 48 saat olarak cezalandırılırsınız. 4. kez tekrarlandığında sunucudan 30 gün uzaklaştırılırsınız.

  İlgili cezalandırlamalar bu başlık yayınlandıktan sonra geçerli olacak ve önceki cezalandırmalar için geçerli olmayacaktır.

  Arcadia yönetimi ilgili cezaları minimum bu şekilde uygular ve daha fazla cezalandırılması gerekilen durumlarda süreleri arttırabilir.

  İyi oyunlar