Hırsızın Günlüğü..

Topic created · 1 İleti · 119 Bakış
  • Aaağğh belim tutulmuş ..

Sessiz bir britannia sabahı, çok garip bu şehir hiç bu kadar ıssız olmamıştı daha önce yoksa ayakkabılarımı bile görmeme engel olan yoğun sisin bunda bir etkisi var mı ?
    -Bir dakika ?
    Başını öne eğip gözlerini kısarak üzgün bir suratla.
    -Her neyse benim ayakkabılarım zaten yoktu.
    -Bir dahaki sefere Bakera söylemeliyim şu çuvallara biraz pamuk koysun bu ne özensizlik, bedava konaklamaya hiç saygı kalmamış..

Çöken yoğun sisinde etkisiyle Julian bugün güzel işler yapabileceğinin farkındaydı. Aç karın,yırtık pantolon,olmayan ayakkabı ve ağır çiğ et parfümüyle bir an önce yola koyulmak istedi ama.

Boş bir tavırla etrafa bakınırken, bir anda aklına çok önemli bir soru takıldı ve bu soru istemsizce diline vurdu:
    -İyi de britannia bankası tam olarak nerdeydi ? Ah hatırladım "yazık kafama" yukarı doğru devam etmeliyim tabikide ..
    Garip bir şekilde imkansızı başaran Julian Britannia haritasına göre Baker'dan yukarı doğru giderek belkide bir ilke imza attı ve kendisini Limanda buldu..
    Sırıtır bir vaziyette:
    -Sanırım midem beynime el koydu çaktırmadan şurdan 2-3 balık çalsam hiç fena olmaz.
    Limana yaklaşırken, sisin birazda dağılmasıyla gökten bir anda düşermişçesine önünde insan kalabalığı belirmeye başladı.
    Kimi arkadaşıyla sohbet ediyor.
    Kimi denize açılmak üzere ağlarını onarıyor.
    Kimi ise yalnız başına rom eşliğinde sabahı selamlıyor.

Karnından garip sesler gelen Julian daha fazla dayanamayıp:
    -Bu lanet olası sis tamamen ortadan kaybolmadan, şu geceden kalma sızmış insanlardan bir şeyler araklasam hiç fena olmaz.
    İlk denemesi hüsranla sonuçlandı, çünkü cebi olmayan bir insandan bir şeyler çalmaya çalışmak anlamsızdı. Çıplak bir şekilde ağların üstünde yatan insanlardan uzaklaşıp, bir geminin pupasında koyu sohbete dalmış iki kişiyi farketti. Gemiye gizlice girmek için bundan daha iyi bir fırsat olamazdı belkide?

İki arkadaşın dikkati tamamen denize yönelmişken basit bir hamleyle kendisini gemiye atan Julian direkt olarak kamaraya yöneldi bu gemide önemli bir şeyler bulucağından o kadar emindi ki, kamarada etrafı karıştırırken istemsizce dışardaki iki kişinin sohbetine kulak misafiri oldu.

-Dün balıkların arasında şöyle bir şişe buldum gördün mü ?
    +Bunun diğer rom şişelerinden ne farkı var dostum ağlarına zarar vermediği için şanslısın.
    -Hadi ama dalga geçmenin vakti değil içine baksana.
    +Lord British aşkına bu bir hazine haritası !
    Arkadaşının ağzını kapatan bir hamleyle
    -İstersen ilan panosuna asalım ne dersin bence bu şekilde çok kişi duymaz ha ?
    +Ah kusura bakma dostum daha önce böyle bir şey görmedim haliyle şaşırdım.
    -Bunu kamaraya kaldırıyorum bugün ki sefer esnasında kesinlikle bunu araştıralım !

Sohbetin samimiyetine ve yoğunluğuna dalan Julian adamın söylediği " kamara " kelimesini idrak etmesi bir 5-10 saniye kadar sürdü.
    Gözleri büyümüş ve heyecanlı bir şekilde:
    -Gerçekten mi !? Yanında taşısana ben burdayken buraya gelmek zorunda mısın lanet olsun !
    Yatağın altına saklanıp adamı iyice izledikten sonra şişeyi nereye kaldırdığını takip eden Julian aslında bunun bir fırsat olduğunu anladı, adam odadan ayrıldıktan sonra masadaki yiyeceklerle karnını doyurdu.
    Tok gözlü olan Julian kenarda duran pardesünün cebinden biraz para aldı ve hazine şişesini üstündeki yırtık paçavrayla gizleyerek sessiz bir şekilde kamaradan ayrılıp şeytan çarmıhına doğru yöneldi ve iki kişinin onu farkettiğini anladı.
    Tavrını hiç bozmadan kaşlarını çatıp, ciddi bir tavırla bir anda arkasını döndü:
    -Kusura bakmayın iş arıyorum yardımcı olabileceğinizi düşündüm ama sohbet ettiğinizi görünce rahatsızlık vermek istemedim.
    Alaycı bir tavırla adamlardan bir tanesi:
    -İyi yapmışsın şimdi o düşüncenle birlikte seni denize atmadan limana inmek için 10 saniyen var.
    Yavaşça arkasını dönüp sinsi bir gülüş ve cebindeki 5-10 goldun verdiği özgüvenle Julian limana inip hızlı adımlarla kumarhaneye yöneldi.

To be continued..

( Baktım çok uzun oldu devamı sonra 😄 )