PC Donanim Help

Topic created · 8 İleti · 105 Bakış
  • Slmlr,

evde bos bir sekilde duran Lenovo y50-70 laptop'un ekranini soktum attim gecen gun .
    laptopu HDMI girisiyle 60inc Samsung TV ekranina baglamistim, bir nevi playstation gibi olmustu, hatta koca ekranda ultima bile oynamistim guzel oluyor tavsiye ederim.)

sonra aradan bir iki saat gecti ne olduysa windows guncelleesi filan yapiyordu restart attiktan sonra HDMI dan daha da goruntu gelmedi, laptop calisiyor ancak goruntu alamiyorum.

muhtemelen laptop ilk secenek olarak kendi ekranina signal gonderiyor veriyor ama oyle bir screen artik hayatta yok., HDMI ya de gecis yapmiyor acilista.

ne yapmaliyim? bu konulardan anlayaniniz varsa tavsiyeleriniz almak isterim ..

• o laptop' a ait fn tuşlarının bir ekran geçiş makrosu vardır windows açılıpta hyerşey normale dönünce bu tuş kombinasyonu ile ekranlar arası direk geçiş yaptırabilirsiniz.

• ivet benim de aklima geldi aslinda bastim baya onlara surekli ama degismedi maalesef. yine de teskkr ederim cvp icin.

• Söküp attın diyorsun 😄 Kafa kısmında belli bir bağlantı gitmiş olmalıdır. Bazı pcler ekran kapakları kapalı iken uyku modunda çalışıyor. Bunların da ayarları ekran üzerinden ayarlanıyor. Seninknde olmadığı için sorun geniş bir alana yayılıyor. Laptopdan memnun isen internette 2. el ekran arayışı yapabilirsin hatta bir bilgisayarcıya gidip ekran ayarlarından fokaj bey'in dedği gibide ayarlata bilirsin.

• Sürekli bu şekilde kullandığım için bazen hdmi sapıtabiliyor. ve cözüm olarak pc yi kapatıyorum , kasadan cıkan hdmi 'i söküp tekrar takıyorum .Açtıgımda düzeliyor. Ayda 1 felan fıtık ediyor beni. dene belki düzelir.

• şöyle deneyebilirsin.

windows tuşuna basılı tutup "p" tuşuna 2 kere hızlıca bas. olmazsa 4e kadar yolu var. birinde düzelmesi gerekiyor.

• tskrler denedim ama olmadi , laptopun fanida calismiyor sanki direkt uyku modunda aciliyor gibi. neyse bir ara bi bilgisayarciya gostersem halleder heralde.

• Bence en klasik ve en etkili yöntem kasayı yan yatırması.. 🤔