Unutulmaz Uo Anıları Defteri

Topic created · 11 İleti · 125 Bakış
  • Arkadaşlar burada başınızdan geçen eğlenceli, değişik olayları anlatabilirsiniz.
    İlk önce ben başlayayım. Sene 2008 "Hidalgo" isimli craft arkadaşım gemiciydi ve Somali'ye gideceği için oyunu bırakması gerekiyordu. Oyundan ayrılırken bir veda etkinliği düzenlemiştik ve neredeyse bütün sunucu katılmıştı. Hidalgo gemiyle brit köprüsünden açıldı ve uzaklaşarak kayboldu. Etraftakiler ise meşale ve lambalarla onu uğurlamıştık. Hidalgocum bana craftlığı öğrettiğin için sana hala minnet duyuyorum dostum. Seninle o günden sonra iletişime geçme imkanım olmadığı için hala üzülüyorum. İsmail abi gibi olduk. O gemi geri gelecek!

• NOT DARK HUMOR İÇERİR

dönmediyse geri 3km açıkta korsanlar tarafından gemisi batırılmış olabilir.

• @Qww ahahha haklı olabilirsin. Belki de Hidalgo gerçekte bir Somalili korsanın füzesiyle vefat etti bilemiyorum.

• Benim ilk oyuna başlama hikayemdir;

o zamanlar ortaokula mı gidiyorum neyim öyle bir tarih tam emin olmamakla birlikte 99-00 tarihleri arası olabilir. Nebula Locus serverında SaLoVoLa isimli kuzenimin yanında bilgisayarını izliyordum ne yapıyor ne ediyor diye tabi her evde 146'dan internete girmek kolay değildi maddi açıdan. millet o zamanlar dial up bağlantı isimleri hackleyip bedava internete girerlerdi. Tabi oyun hakkında neredeyse hiç bir fikrim yok evimde carmaggeddon oynuyorum burda MMO dünyada yabancı insanlar ile beraber bir dünyada karakterle oynandığı büyüsü ile ekrana kitlenmiş kuzenimi izliyorum.

O sırada PM'den Warlock'a geçmek için müzisyen okulunda drumlara tıklıyor STAT değişikliği vs yapıyor. Tabi ben sadece "drumlara vuruyor çalgı çalıyor" şeklinde algılıyorum. Neyse kapı çalıyor ve kuzen sen gel şunlara vurmaya devam et ben kapıya bakıp geleyim demesi ile dünyalar benim oluyor ve ben de oynamaya başlıyorum (sıradan drumlara tıklıyorum!) derken kazara ana karaktere çift tıklamam neticesinde attan(mavi renkte Shire) inmesi ile panik bir halde ne yapacağımı bilmeden ata geri biner umuduyla çift tıklamam ile ata gelişine vuran karakter (war mode açık), at sahipsizlenir ve durduk yere bana saldırmaya başlar. O sırada kuzen kapıdan gelir ve ... gerisi daha komik ama anladınız 🙂

O gün bu gündür nebula da tamer karakterim oldu ve nice mavi shireler(bu arada mavi shire nebula locusun en güzel atıydı [görüntü itibariyle]) tameledim ne güzel insanlarla tanıştım ardından mutsuz bir silencer vakası ile ayrılış ve son.

• Çok kısa ama hiç unutmadığım bir anım var.
    Sanane'nin son zamanları, Nebula daha yeni açıldı ve oraya geçtik arkadaşlarımla.
    Sunucunun 4. günü "skill" kasmaya çalışıp saatlerce "gain" alamamaktan falan iyice moral bozukluğu ile elim yardım butonuna gitti. İlk başlarda "gain" ile ilgili bir sıkıntı mı var diye soracakken, elim nasıl olduysa "beni editler misiniz" diye yazıverdi.
    Anında 2 "GM" yanımda belirdiler ve sen ne demek istiyorsun diye direkt postayı koydular. Tabi o dönem ortaokul yıllarımız çocukluğun verdiği bir korku, ayrıca yanlış bir yanıt verirsen sanki internet komple elinden alınacakmış gibi bir hissiyatla olayı kıvırmaya çalıştım..
    Velhasıl "page"imden ötürü ilk başta sunucudan "ban"layacaklardı. Sonradan abi etme abi şöyle demem üzerine oyun zamanı değil de gerçek zaman kavramıyla bir hafta "jail" vermişlerdi..
    Mallık bende ya oturdum bir hafta karakterin çıkmasını bekledim. 😞

• Brandon baba hagi gibisin her yerden vuruyosun sürekli bir konu bombardımanın var.

• ayın elemanı seçilecek hagi örneğine uysun post kralı olacak

• @Andrew, içinde söyledi: Unutulmaz Uo Anıları Defteri

Brandon baba hagi gibisin her yerden vuruyosun sürekli bir konu bombardımanın var.

Hagi gibi ben de komple solak olmak isterdim. Sol elimle yazı, sağ ayağımla futbol oynuyorum. Belki de bu yüzden futbolda kötüyüm.

• 2000'li yıllar Lise sonlardayız.. Bursa Çarşamba Sibel İnternet Cafedeyiz. Bütün cafede sadece bi iki arkadaş SNN'de ultima oynuyoruz. O zamanlar bilenler bilir kayıtlar kapalı, yancılar önümüz arkamız herkes bizi izlio bunlar ne oynuolar die. o aralar cs meşhur millet dust felan kovalio 🙂

Neyse derken gündüzleri cafede geceleri evde Ultima kovalioruz.
    Cuma günü okul çıkışı sibele bi giriyoruz. Pazartesi sabahı ordan gidiyoruz felan öyle deli gibi uo kovalioruz. derken cafe sahibi mevzuyu anladı. makineleri hemen p4 yaptı alt katı açtı. a4tech game mouselar klavyeler kulaklıklar koltuklar deri felan şuan meşhur olan "DEMİR AMCA" 3-5 yan dükkandan meşhur tavuk ekmeğini getiriyor felan. deliler gibi snn kovalioruz buc's bank çatısına çıkmak meşhurdu eskiler bilir. snn de sadece buc's bank çatısı meşhurdu. mage bs ile adam kesebilioduk felan. yazsam o kadar çok şey varki ne anılar var anlat anlat bitmez.

Gece evde açık bırakmışım, skill kasiorum, derken bilgisayar başında uyuakalmışım. kardeşimde tabi mevzulara ayık. sabah kalktım neyse kahvaltı yapıoruz evde, annem dedi oğlum çok yoruldun herhalde bütün gece odan da at besledin, sabaha kadar inlemelerini dinledik deyince kahvaltı masası kahkahadan havaya kalktı hiç unutmam 🙂

Sonra nebula açıldı. oraya geçtik. deamon olup kalkan alıp savasıoduk vesper civarlarında. sonra nebula ikiye bölündü. Locus quann oldu felan sonra ben askere gittim 2004 ve ultima hayatım bitti.

bugün coronadan buraya düşenlerdenim, bayram sonrası bitince sdece akşamları girenlerden olacağım.

hee uo öyle sarmıştı ki "silver serpents'" te oynuoyoruz o zamanlar. sonra gittim sunucu aldım server kurdum belki duyan olmuştur. UO TURK adında o kadar o oynadık yani.

herkese iyi oyunlar.

• @Acextar, içinde söyledi: Unutulmaz Uo Anıları Defteri

2000'li yıllar Lise sonlardayız.. Bursa Çarşamba Sibel İnternet Cafedeyiz. Bütün cafede sadece bi iki arkadaş SNN'de ultima oynuyoruz. O zamanlar bilenler bilir kayıtlar kapalı, yancılar önümüz arkamız herkes bizi izlio bunlar ne oynuolar die. o aralar cs meşhur millet dust felan kovalio 🙂

Neyse derken gündüzleri cafede geceleri evde Ultima kovalioruz.
    Cuma günü okul çıkışı sibele bi giriyoruz. Pazartesi sabahı ordan gidiyoruz felan öyle deli gibi uo kovalioruz. derken cafe sahibi mevzuyu anladı. makineleri hemen p4 yaptı alt katı açtı. a4tech game mouselar klavyeler kulaklıklar koltuklar deri felan şuan meşhur olan "DEMİR AMCA" 3-5 yan dükkandan meşhur tavuk ekmeğini getiriyor felan. deliler gibi snn kovalioruz buc's bank çatısına çıkmak meşhurdu eskiler bilir. snn de sadece buc's bank çatısı meşhurdu. mage bs ile adam kesebilioduk felan. yazsam o kadar çok şey varki ne anılar var anlat anlat bitmez.

Gece evde açık bırakmışım, skill kasiorum, derken bilgisayar başında uyuakalmışım. kardeşimde tabi mevzulara ayık. sabah kalktım neyse kahvaltı yapıoruz evde, annem dedi oğlum çok yoruldun herhalde bütün gece odan da at besledin, sabaha kadar inlemelerini dinledik deyince kahvaltı masası kahkahadan havaya kalktı hiç unutmam 🙂

Sonra nebula açıldı. oraya geçtik. deamon olup kalkan alıp savasıoduk vesper civarlarında. sonra nebula ikiye bölündü. Locus quann oldu felan sonra ben askere gittim 2004 ve ultima hayatım bitti.

bugün coronadan buraya düşenlerdenim, bayram sonrası bitince sdece akşamları girenlerden olacağım.

hee uo öyle sarmıştı ki "silver serpents'" te oynuoyoruz o zamanlar. sonra gittim sunucu aldım server kurdum belki duyan olmuştur. UO TURK adında o kadar o oynadık yani.

herkese iyi oyunlar.

Bu oyuna has herkesin askerlik anıları gibi anlat anlat bitmeyecek hikayeleri, dostlukları var. Bu anılar bizi bu oyuna çekiyor gerisi zaten macromen ile ayıcık kasıp ego points kasmak.