Forum Uyarı ve Yaptırımları

Topic created · 1 İleti · 172 Bakış
 • Arcadia Ultima Online forumlarında her kullanıcının belirtilen " Arcadia Ultima Online Sunucusu Forum Kuralları " konusu altında yazan kurallara uyulmadı takdirde karşılacakları yaptırım durumları hakkında detaylı açıklama;

  Uyarı 1 : Arcadia kullanıcısı forum düzenine uymadığı ve sözlü uyarılarına uymadığı taktirde Uyarı 1 grubuna dahil edilerek kalıcı uyarı alması sağlanır.

  Uyarı 2 : Arcadia kullanıcısı forum düzenine uymadığı ve Uyarı 1 cezasına dahil edildikten sonra aynı tutumlarına devam ederse Uyarı 2 grubuna dahil edilir. Uyarı 2 grubu 5 ila 7 gün arasında yönetici insiyatifi dahilinde uygulanabilir ve ek olarak Sohbet Yasaklaması alır. Eğer kullanıcı Sohbet Yasaklaması almış ise forumda almış olduğu Uyarı 2 cezası süresince konu açamaz, konulara yorum yapamaz.

  Uyarı 3 : Arcadia kullanıcısı forum düzenine uymadığı ve Uyarı 2 cezasına dahil edildikten sonra aynı tutumlarına devam eder ise Uyarı 3 grubuna dahil edilir. Uyarı 3 grubu 7 ila 15 gün arasında yönetici insiyatifi dahilinde uygulanabilir ve ek olarak Sohbet Yasaklaması alır. Eğer kullanıcı Sohbet Yasaklaması almış ise forumda almış olduğu Uyarı 3 cezası süresince konu açamaz, konulara yorum yapamaz.

  Screenshot Yasaklı : Arcadia kullanıcısı forumda belirtilmiş Screenshot Kuralları'na uymadığı takdirde bu cezayı alır. İlgili ceza kullanıcının forum içerisinde herhangi bir Screenshot görüntüsü yollamasını engeller. Süre yönetici insiyatifi dahilinde belirlenir ve uygulanır.

  BAN : Arcadia kullanıcısı forumda belirtilmiş kullara ve uyarı durumlarına uymadığında geçici olarak 30 gün boyunca sadece forumdan uzaklaştırılır. Eğer kullanıcı uzaklaştırma cezası geçtikten sonra forum içerisinde aynı tutumlarına devam ederse kalıcı olarak hem forumdan hemde oyun içerisinden süresiz olarak uzaklaştırılır.

  Forumlara dahil olmuş her kullanıcı yukarıda ki yaptırımları kabul etmiş sayılır. İlgili durumları Arcadia yetkilileri kullanmaktan çekinmez, ancak keyfi olarakta bir yaptırım uygulamaz. Yalnız ve yalnız kuralların ihlal edildiği durumda uygulanır ve geri dönüşü yoktur. Arcadia yetkilileri verdikleri cezayı Arcadia yönetiminin erişebildiği alanlarda loglar ve bunları gerektiğinde sebebi ile birlikte kullanıcıya bildirir.

  İyi forumlar..